Czego boi się Julia Przyłębska?

0
89


W Senacie miano obradować na temat sprawozdania z działań Trybunału Konstytucyjnego. Prezes Trybunału odmówiła udziału w posiedzeniu senackiej Komisji Praw Człowieka i Komisji Ustawodawczej, które miały zająć się sprawozdaniem z działalności Trybunału Konstytucyjnego. Czy nieobecność Prezes, jest tylko wyrazem typowej buty manifestowanej, przez polityków PiS, czy pani prezes boi się debaty na temat pracy Trybunału Konstytucyjnego?

To pierwszy przypadek, by osoba podająca się za prezesa tej instytucji, nie uczestniczyła w posiedzeniu Senatu rozpatrującego sprawozdanie z pracy tego organu konstytucyjnego.  Prawda jest taka, że obecnie w Polsce nie ma Trybunału Konstytucyjnego. Został co prawda budynek, został szyld. I to wszystko co zostało z tej instytucji. Trybunał od 2016 roku Trybunał jest instytucją martwą, od czasu gdy na stanowisko prezeski powołana została, ze złamaniem Konstytucji pani Julia Przyłębska. Razi brak efektywności instytucji, którą wciąż nazywamy Trybunałem Konstytucyjnym.

Trybunał Konstytucyjny działa bezprawnie, bezprawnie w nim działają sędziowie dublerzy, bezprawnie wyznaczane są składy sędziowskie.

Posłuchajmy konferencji prasowej jaka została w tej sprawie dzisiaj zorganizowana w polskim parlamencie.

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: