Comey: Trump niezdolny do sprawowania urzędu prezydenta

0
601

Wyrzucony z pracy przez prezydenta Donalda Trump, szef FBI, James Comey, wcześniej ostro atakowany przez prezydenta, odpowiedział na ataki. Napisał książkę o prezydencie  i udzielił długiego wywiadu dla sieci ABC. Wywiad emitowano w w Ameryce, w niedzielę wieczorem, w czasie najwyższej oglądalności. Przez godzinę Amerykanie słuchali wypowiedzi byłego szefa FBI, czyli szefa amerykańskiego kontrwywiadu.Trzeba pamiętać, iż FBI odegrało wielką rolę w czasie zimnej wojny. Bez zaangażowania setek agentów, bez ich oddania i patriotyzmu, pokonanie sowieckiego totalitaryzmu, upadek muru berlińskiego, nie byłby możliwy. Comey zauważył, iż prezydent Trump nawet prywatnie nie zdobył się na krytykę Władimira Putina.

Problem dla prezydenta polega na tym, że Comey brzmiał wiarygodnie, starał się unikać spekulacji mówił o rzeczach, które sam widział, lub w których brał udział.

Comey powtórzył już fakty, znane nam już wcześniej, ujawnione także podczas przesłuchań w Kongresie. Po raz kolejny Comey potwierdził, iż prezydent prosił go o zakończenie śledztw w sprawie generała Flynna i innych jego współpracowników. Te działania mogą zostać uznane jako niezgodne z prawem próby wpływania na wymiar sprawiedliwości. Comey nie zgodził sie z twierdzeniem, iż Donald Trump nie jest zdolny do sprawowania urzędu prezydenta z powodu postępującej demencji. Niezdolność do sprawowania funkcji prezydenta wynika z powodów moralnych. Prezydent wielokrotnie kłamał, traktuje kobiety jak mięso.

Comey mówił, iż prezydent kieruje Białym Domem jak szef mafijnej rodziny, wymaga personalnej lojalności od podwładnych i urzędników państwowych. Comey nie był zachwycony pomysłem odwołania Trumpa  urzędu przez Kongres, wskazywał na podziały  do jakich mogłoby to doprowadzić. Uważał, iż o odejściu Trumpa i obecnej ekipy, Amerykanie powinni zadecydować  za pomocą kartki wyborczej.

Comey zgodził się, że odwołanie Muellera przez prezydenta byłoby wielkim wyzwaniem dla amerykańskiej praworządności.

W Ameryce istnieją ogromne podziały. FOX News odgrywa rolę państwowej tuby propagandowej. W FOX News  trwa obecnie operacja dyskredytowania byłego szefa FBI.

Jaki będzie polityczny wpływ tego wywiadu, oglądanego przez kilkadziesiąt milionów Amerykanów i książki byłego szefa FBI? Wyborcy prezydenta, jego twardy elektorat, to ludzie kochający absurdalne spiskowe. Na nich może działać propaganda zwolenników prezydenta, przypisujących byłemu szefowi FBI absurdalne intencje. Na pewna sytuacja ta utwierdzi ogromne podziały polityczne istniejące w Ameryce.Jednak chyba milcząca większość z niepokojem obserwuje antydemokratyczne sentymenty Białego Domu i brak transparentności administracji.

Wideo: CNN /Youtube.com

 

Foto: Breitbart