Co dalej z Brexitem? Zawieszenie prac parlamentu złamaniem prawa!

0
104


Z dużym rozbawieniem czytałem wypowiedzi rozmaitych komentatorów, o tym jak to zmalało ryzyko Brexitu bez porozumienia. Ciekaw jestem co powiedzą teraz? Czy ktoś jest w stanie przewidzieć jak dalej przebiegać będzie Brexit? Co wymyśli populistyczny premier Albionu Ben Johnson? Brytyjski Sąd Najwyższy orzekł , że zawieszenie przez premiera Borisa Johnsona prac parlamentu, na pięć tygodni było złamaniem prawem. Spikerzy izby Lordów i Izby Gmin mogą natychmiast zwołać posiedzenie parlamentu. Dodać można, iż Sąd Najwyższy Królestwa Wielkiej Brytanii decyzję podjął jednomyślnie. Nie ulega wątpliwości, że decyzja sądu osłabi Johnsona. Co z tego wyniknie, jak dalej będzie przebiegał Brexit, cholera wie! Na to pytanie nikt na świecie w tej chwili nie zna odpowiedzi.

Trzeba powiedzieć, że ostatnie pokazują, iż rządzą nami idioci! Pokazuje to szczyt klimatyczny w Nowym Jorku. Nie będę tu komentował żałosnych wypowiedzi prezydenta Donalda Trumpa i nie mniej żałosnych, nieprawdziwych, zakłamanych stwierdzeń polskiego prezydenta Andrzeja Dudy. Niestety to prezydent Francji Macron ma rację, mówiąc o tym, iż Polska jest w Europie hamulcowym pozytywnych zmian w dziedzinie klimatu.  Tej prawdy nie zakrzyczy prezydent Duda. To Polska jest trucicielem.  Wystarczy popatrzeć na ilość spalanego w tym kraju węgla, importowanego do Polski, z całego świata.

Polemika prezydenta Dudy z prezydentem Macronem dla mnie stanowiła dla mnie obrazę ludzkiego rozumu.

Natomiast uzasadnienie wyroku brytyjskiego Sądu Najwyższego może stanowić przykład rzadkiej dzisiaj umiejętności logicznego formułowania myśli, uzasadnienia wniosków i wielkiej kultury prawnej. W tej chwili nie wiemy, czy Boris Johnson nadal będzie premierem. Wiemy, iż w parlamencie nie posiada on większości.

Spiker izby Gmin poinformował, iż zarządził kontynuację posiedzenia Izby na jutro na godzinę 11.30 czasu lokalnego. Decyzja brytyjskiego Sądu Najwyższego na fundamentalne znaczenie dla brytyjskiej demokracji.

Opracował AJ

Wideo i foto: @BBC News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: