Co dalej po czarnym październiku?

0
345

Czarny październik przyniósł spadki na giełdach, choć nie było jednego konkretnego i istotnego powodu. Szczególnie na Wall Street akcje są nadal rekordowo drogie. Czy dojdzie do globalnej przeceny i jakie są nastroje inwestorów?

Na październikowy spadek notowań złożyły się wojny handlowe, problemy z ułóżeniem budżetu państwa we Włoszech i bark postępu w negocjacjach dotyczących brexitu. Natomiast inwestorzy w USA wystraszyli się rosnących rentowności obligacji.

– Teraz inwestorzy zastanawiają się czy to jest jedna z korekt kursu akcji czy początek czegoś większego – mówi w rozmowie z MarketNews 24 dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB.

Akcje na Wall Street są jednak nadal bardzo drogie, są już bardzo bliskie szczytu, albo już zaczął się okres serii korekt.

– Jednak inwestorzy nie obawiają się, jak na razie, globalnego spowolnienia gospodarczego, a to dopiero oznaczałoby globalną przecenę – komentuje ekspert.

Od redakcji: Trzeba jednak pamiętać o całkowitej nieprzewidywalności prezydenta USA. Jeżeli zrealizuje on swoje obietnice, cały import z Chin obejmą 20% cła, nałożone zostana cła na samochody importowane z Unii Europejskiej, prezydent zamknię granicę z Meksykiem, to ekspertom, mimo pełnego szacunku dla ich wiedzy,  spadną kapcie na widok tego, co stanie się na giełdzie.

Wideo: @MarketNews24

Foto: thewealthadvisor.com|

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: