Chicagowskie środowisko KOD upamiętniło 37. Rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych

2
2010

Na południowej stronie miasta Chicago w okolicy skrzyżowania ulicy Archer i 55 ulicy, także staraniem środowisk polonijnych, ustawiono niewielki monument poświęcony Wolności, Lechowi Wałęsie i Solidarności.  Monument z napisem Freedom ma przypominać Amerykanom, że wolność nie jest dana raz na zawsze, trzeba o nią dbać,a czasami walczyć. Nie wszyscy w Chicago wiedzą o istnieniu tego miejsca, dobrze wiec, że przypomniał o nim Chicagowski Komitet Obrony Demokracji. W niedzielę, o drugiej po południu czasu chicagowskiego, pod monumentem działacze i sympatycy KOD postanowili się spotkać dla uczczenia 37 rocznicy Porozumień Sierpniowych oraz, aby wyrazić poparcie dla Lecha Wałęsy, lidera „Solidarności”. Sprzeciw  budził fakt, że Lech Wałęsa jest obecnie brutalnie atakowany.  Nie będzie przesadą, jeżeli powiemy że Lech Wałęsa należy do grona Ojców polskiej wolności.  Bez Lecha Wałęsy nie byłoby sukcesu w Sierpniu 1980 roku.

Ataki na Lecha Wałęsę dokonywane obecnie przez totalitarny reżim rządzący w Warszawie skierowane są przeciwko Polsce, przeciwko dobremu imieniu naszego kraju. Zgromadzeni wyrażali poparcie dla Lecha Wałęsy.

Do zgromadzonych przemówił lider chicagowskiego KOD Peter Włodarczyk, odczytując jeden z utworów Czesława Miłosza, przypominając, czym dla nas była „Solidarność”.

Foto: KOD Polonia USA/ Facebook

2 Komentarze

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: