Chicagowska Rada Szkolna bliska bankructwa?

0
335

CPSPodczas dzisiejszego spotkania prestiżowego „City Club” tematem dyskusji będzie możliwe bankructwo Chicagowskiej Rady Szkolnej. Czołowy chicagowski dziennik „Chicago Tribune” twierdzi, iż Rada posiada pieniędzy na kilkanaście dni, biorąc pod uwagę płacenie na bieżąco wszystkich rachunków. Na temat finansów CPS odbyło się w ostatnim czasie kilka spotkań ze związkami zawodowymi, nie przyniosły one jednak rozwiązania sytuacji.

Z kolei burmistrz Chicago w najbliższych dniach odbędzie trzy spotkania z mieszkańcami miasta, poświęcone budżetowi, który burmistrz zamierza przedstawić Radzie Miasta 22 września. Burmistrz zamierza zapytać mieszkańców o możliwie do przyjęcia rozwiązania.

Sytuacji Rady Szkolnej nie ułatwia impas w Springfield związany ze stanowym budżetem. Forrest Claypool, liczył na pomoc stanu w rozwiązaniu problemów finansowych systemu szkolnictwa publicznego w Chicago. Pomocy tej jednak nie otrzymał i pewnie nie otrzyma.

Chicagowska Rada Szkolna może rzecz jasna zastosować trochę sztuczek księgowych, może opóźnić płatności niektórych rachunków. Jednak dzisiejszy temat dyskusji w „City Club” powinien dawać wiele do myślenia.

Z raportu Chicago Tribune jednoznacznie wynika, iż Rada szkolna już jesienią popaść może w bardzo poważne tarapaty finansowe.

AJ

Foto: wgntv.com

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: