Chicago wprowadza zakaz wychodzenia z domu, jeśli nie jest to potrzebne

0
248

Gubernator stanu Illinois wprowadził zakaz wychodzenia z domu, jeżeli nie jest to potrzebne.  Zakaz obowiązywać do 7 kwietnia 2020 roku, od soboty, 5 po południu. Jak wiemy zamknięte będą duże domy towarowe , otwarte będą sklepy spożywcze jak Jewel, Whole Foods i inne. Normalnie kursować będzie komunikacja miejska, aby ludzie mogli dojechać do pracy, na przykład pracownicy służby zdrowia i inni, których praca ważna jest ze społecznego widzenia. Otwarte będą stacje benzynowe. Można wyjść z psem na spacer, zachowując odpowiedni dystans w stosunku do innych osób. Zamknięte będą chicagowskie parki.  Władze namawiają mieszkańców Ilinois, aby jeżeli mogą, do 7 kwietnia pracowali w domu. Administracja znacznie zmniejszy ilość pracowników w pracy.

W Illinois mamy obecnie ponad 522 przypadki koronowirusa, ilość ta rośnie, gdyż w Illinois wykonuje się coraz więcej testów. Docelowo,władze stanowe pragną, aby każdy mógł wykonać sobie test na obecność koronawirusa, przykład w Walgrens, przekonać, się, że nikogo nie zaraża. Potężna amerykańska gospodarka z pewnością w krótkim czasie poradzi sobie z tym zadaniem.

Eksperci występujący razem z gubernatorem  Illinois, J B Pritzkerem, uzasadniając wprowadzenie ograniczeń, przypominali rok 1918, kiedy St. Louis wprowadziło ograniczenia w wychodzeniu z domu, unikając katastrofy. Inne miasta jak  Filadelfia nie wprowadziła ograniczeń, płacąc za to ogromną cenę. Nie musisz wychodzić, zostań w domu.

Foto ABC 7 Chicago.com