Chicago słono płaci za policyjne tortury

0
395

odznakaKomitet Finansowy Rady Miasta zaaprobował kolejną ugodę sądową z ofiarami policyjnych tortur. Marvin Reevez i Ronald Kitchen dostaną w sumie 16.5 miliona dolarów. Obaj panowie oskarżeni zostali o zamordowanie dwóch kobiet i trójki dzieci. Osławiony oddział porucznika Johna Borge przyznanie się do winy wymusił torturami. Oskarżonych głodzono, bito rażono prądem elektrycznym. Oskarżeni w więzieni spędzili ponad 20 lat. Obecnie uznani zostali za niewinnych.

 

To pokłosie jednego z największych skandali w chicagowskiej policji, który nigdy do końca nie został wyjaśnieniony, winni dzięki rozmaitym sztuczkom prawnym praktycznie nigdy nie zostali pociagnięci do odpowiedzialności.

 

W tym roku ofiarom policyjnych tortur wypłacono już ponad 66 milionów dolarów. W sumie odszkodowania związane z działalnością porucznika Burge kosztowały podatników Chicago 88 milionów dolarów, ale to jeszcze nie koniec. W tej chwili nie sposób oszacować ile podatnicy zapłacą za ten policyjny bandytyzm. Niektórzy ekperci sadzą, że miasto może to kosztować nawet do 250 milionów dolarów.

 

AJ

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: