Chicago nie stać na spełnienie żądań nauczycieli

2
121

C

W Chicago trwa strajk nauczycieli, domagają się oni wysokiej podwyżki płac, jak i zatrudnienia większej ilości pracowników. Nauczyciele po spełnieniu żądań związków zawodowych będą zarabiali znacznie więcej, niż przeciętny mieszkaniec Chicago, który z podatków przez siebie płaconych ma ten system utrzymać. Patrząc na sytuację finansową miasta, możliwości kredytowe, trzeba sobie jasno powiedzieć, iż Chicago nie stać na spełnienie żądań nauczycieli. Można powiedzieć, iż propozycja burmistrz  Chicago, która i tak nie spełnia wszystkich żądań związku zawodowego nauczycieli, wpisuje się w trwającą długie dziesięciolecia praktykę chicagowskich polityków, którzy podpisywali ze związkami zawodowymi porozumienia, na które miasta i jego mieszkańców nie było stać.

W mediach na próżno szukać analiz finansowych, choćby takich jak ta przedstawiona w materiale wideo. Moim zdaniem, biorąc pod uwagę, stan zadłużenia miasta, ratingi kredytowe, podpisując kolejne porozumienia, na które miasta nie stać, Wietrzne Miasto wkracza na drogę Detroit, prowadzącą nieuchronnie do bankructwa systemu, politycznego w mieście. Podatników w Chicago nie będzie stać na utrzymanie tego systemu. Chociaż podatki podnoszone będą bez końca, na końcu i tak zabraknie pieniędzy. Miasta i jego mieszkańców nie będzie stać na utrzymanie drogich systemów emerytalnych nauczycieli, policjantów, czy strażaków. Przekracza to, i to znacznie możliwości, kurczącej się liczby mieszkańców Chicago. Kolejne podwyżki podatków, tylko przyspieszą proces ucieczki z miasta klasy średniej, która już wyprowadza się do Indiany i Wisconsin.

Trzeba sobie jasno powiedzieć, iż postulaty związku zawodowego nauczycieli, zupełnie nie biorą pod uwagę realnych możliwości finansowych Chicago, są zupełnie oderwane od rzeczywistości. Jedno jest pewne, nic dobrego z tego nie wyniknie! Chicago nie stać na spełnienie żądań związków zawodowych, ale nie stać także na spełnienie kompromisowej w sumie propozycji burmistrz Chicago.

Prosimy o dokładne zapoznanie się z grafikami w materiale wideo. Pokazują one rzeczywistą sytuację finansową miasta, jak i jego zobowiązania finansowe.

Foto: US World World Report

Wideo: @IllinoisChannelTV

2 Komentarze

  1. Myślę, że socjalistyczni radni w Chicago nie będą mieli kłopotu z rozwiązaniem problemów nauczycieli. Ilość socjalistów w radzie wzrosła i mieszkańcy Chicago wybrali ich w określonym celu. Poziom nauczania w CPS musi być utrzymany i do tego muszą być zapewnione odpowiednie środki finansowe. Także zobowiązania pensyjne wobec pracowników miejskich powinny być dotrzymane. Trudno, ale mieszkańcy muszą ponosić konsekwencje swojego głosowania. Jest co prawda możliwość, że w większości na socjalistów głosowali obywatele będący na utrzymaniu miasta i nie płacący podatków, ale jeżeli ci co płacą podatki realnościowe nie głosowali, albo głosowali na “demokratycznych socjalistów” to też powinni uświadomić sobie konsekwencje swoich wyborów.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: