Chaos w energetyce – wyższe rachunki za prąd

0
576

“Chaos i przypadkowość, brak współpracy z Unią Europejską, a finalnie wzrost cen energii elektrycznej – to cechuje działania rządu w obszarze energetyki. Polska w ogóle nie ma dziś polityki energetycznej” – wskazał poseł Zdzisław Gawlik.

W dziedzinie tej panuje totalny chaos. Przed Forum Ekonomicznym w Krynicy mieliśmy energetyke opartą na węglu. W Krynicy reprezentanci rządu mówili o odnawialnych źródłach energii. Polska energetyka, polityka w tej dziedzinie posiada akcyjny charakter. Firmy energetyczne biorą udział w ratowaniu górnictwa węglowego, wspomagają kapitałem spółki węglowe, jak trzeba zajmują się promowaniem rządowej reformy sądownictwa, czyli  w sumie, propagują zamach na niezależność sądów. W efekcie tej chaotycznej polityki, wzrastają ceny energii elektrycznej, maleje konkurencyjność polskich przedsiębiorstw. PiS twierdził, że 85% polskiej energii energii ma pochodzić z węgla, obecnie mówi się 0 60%. Obserwuje się w Polsce spadek produkcji węgla. Natomiast w Jastrzębskiej Spółce Węglowej nastąpił wzrost ceny węgla koksującego o 250%. Nic dziwnego, że w takiej sytuacji Polska staje się także importerem węgla.

Polityka energetyczna skoordynowana powinna być także z działaniami na rzecz środowiska. To oczywiste. Szczególnie to ważne, w momencie, kiedy naukowcy ostrzegają, że obecnie jest już za późno na zatrzymanie zmian klimatycznych. W tej chwili uwaga nasza skierowana powinna być za adoptowanie się do tych zmian, ze wszystkimi negatywnymi konsekwencjami, tego zjawiska. Jaką polityką w tym zakresie ma Polska?

Wideo: Platforma News

Foto: Pvportal

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: