Cała prawda o państwie PiS

1
128

W trakcie debaty nad powołaniem nad nowego marszałka Sejmu, Sławomir Nitras przedstawił kandydaturę  Małgorzaty Kidawy Błońskiej na stanowisko Marszałka Sejmu. Niestety w polskim Sejmie, obecnie nie ma czegoś takiego, jak wypowiedź posła. Nawet poseł przedstawiający stanowisko dużego klubu poselskiego nie może jasno  przedstawić stanowiska i argumentacji swojego klubu poselskiego. Sławomirowi Nitrasowi wielokrotnie przerywał marszałek Terlecki. Prawda najwyraźniej w oczy kole. Boli i nie pozwala usiedzieć w poselskim fotelu.

Nitras w swoim wystąpieniu pokazał czym w istocie jest państwo PiS. Jest instytucją pełną buty, kłamstwa i arogancji.

Nie można zapominać, że sprawa Kuchcińskiego pokazała także, ogromny stopień upodlenia i korupcji urzędników państwowych i instytucji jak jak Kancelaria Sejmu. Nie tylko Kuchciński wielokrotnie kłamał w tej sprawie, czynili to także urzędnicy państwowi. Łgali świadomie, nic nie robiąc sobie z opinii publicznej. W państwie PiS nikomu, żadnej instytucji nie można wierzyć. Państwo to oparte jest na kłamstwie. Kłamstwo jest jego kamieniem węgielnym.

Obserwując zachowanie Terleckiego, widać także, że afera niczego polityków PiS nie nauczyła. Nadal traktują oni państwo jako swoją własność, co im się należy.

Nitras pokazał także jaką instytucją jest dzisiaj Sejm, PiS najchętniej w ogóle zabroniłby jakichkolwiek wypowiedzi, jeżeli wcześniej nie zostały aprobowane przez prezesa PiS. 

Nitras celnie wypunktował, to, czym tak naprawdę jest państwo PiS. Warto posłuchać.

Foto: Fakty interia.pl

Wideo: @Janusz Jaskółka

1 Komentarz

  1. Marszałek Terlecki dostał zadanie od swego mocodawcy: Masz przerywać wystąpienie Nitrasa w Sejmie ! Jasne stary ćpunie? Nitras miał 5 minut na swoje wystąpienie, z czego mówił niecałe 4 minuty. “Prezesie, plan wykonałem, przerywałem Nitrasowi co chwila!” I o to chodzi. PS. A w sondaże nie wierzcie.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: