Borys Budka obnaża hipokryzję PiS

0
120


Świetne parlamentarne wystąpienie Borysa Budki, obnażające manipulacje i hipokryzję PiS. Prawo i Sprawiedliwość w rozmaity sposób usiłowało przedstawić konieczność dokonania zamachu na niezależność sądownictwa. Wymyślano kabotyńskie argumenty, że to komuniści, a jeśli nie komuniści, to wychowali ich komuniści. Ponadto sędziowie, kradli batoniki i spodnie w sklepach. Weźmy sędziego Tuleyę. Nawet w czasach “czerwonego” nie było takich jaj. Owszem, sędziów, którzy nie orzekali po myśli partii, odsuwano, od prowadzenia spraw, w najgorszym wypadku wydalano z zawodu. Nigdy jednak nie stawiano im zarzutów karnych. Nawet w czasach komuny!

Nie ma znaczenia czego sprawa dotyczy, sądów, „żołnierzy przeklętych”, praworządności, czy zmian klimatycznych, nad PiS, nad całą tak zwaną polską prawicą unoszą, się opary kłamstwa, pospolitej bredni, manipulacji. Prawica wręcz smaży się w kłamstwie. Oni nie potrafią bez tego żyć. Absurd, kretynizm, pospolita głupota stała się wyznacznikiem naszego czasu. Nie ważne, czy chodzi o biologię, ochronę klimatu, czy o historię, naukę zagoniono do kąta, do piwnicy. Nauka jest największym wrogiem tak zwanej prawicy.  Nauka bowiem wyklucza ślepe, bezmyślne podporządkowanie się wodzowi, zazwyczaj staremu sklerotykowi, albo jakiemuś dziwakowi, który populistycznym mitem uwiódł zdezorientowaną publiczność, nie zdolną do intelektualnego wysiłku, publiczność, która porzuciła rozum, wiarę w możliwości człowieka, na rzecz ideologicznego skostnienia i umiłowania wodza.

Dzisiaj tak zwana prawica głupotę, pospolite kłamstwo,a przede wszystkim pospolite kłamstwo podniosły do rangi cnoty.Popatrzmy na tak zwaną obrzydliwą obecnie telewizję, nie wiadomo dlaczego nazywaną publiczną, która jak chory w szpitalu, na nową kroplówkę, czeka na 2 miliardy złotych. Potrzebuje tych pieniędzy na kłamliwą propagandę, na propagowanie klasycznego hejtu, na podnoszenie pospolitego kłamstwa do rangi Prawdy Objawionej!

Tak, to jesteście WY, zjednoczona polska prawica.

Andrzej Jarmakowski

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: