Bill Daley zrezygnował z walki o urząd gubernatora

1
513

Bill Daley, który nie tak dawno zapowiedział walkę o nominację Partii Demokratycznej na urząd gubernatora ,w poniedziałek zrezygnował z udziału w wyborach. Bill Daley był członkiem dwóch administracji w Waszyngtonie, wchodził w skład gabinetu Billa Clintona, gdzie pełnił funkcję sekretarza handlu. W administracji Baracka Obamy z kolei pełnił funkcję szefa personelu Białego Domu. Wcześniej był na przykład szefem kampanii Al’Gore’a.

Daley powiedział, że ostatnie tygodnie były dla niego bardzo trudne. Czuł sie bardzo zmęczony, obawiał się, że nie podoła z czasie kampanii, obecnie pragnie wrócić do sektora prywtanego.

W takiej sytuacji niemal pewną mininację Partii Demokratyczną ma obecny gubernator Pat Quinn. Daley krytykował jego kandydaturę, uważając że Quinn jest kiepskim kandydatem.

W tej sytuacji rosną również sznase republikanów, przede wszystkim skarbnika stanowego Dana Rutherforda.

W Chicago mówi się, że za rezygnacją Daley’a stoją nieporozumienia wśród działaczy demokratów. Daley uważał, że w Illinois należy tworzyc pro-biznesową atmosferę, czego obecnie brakuje. Tajemnicą zaś jest stanwisko burmistrza Chicago Rahma Emanuela. Rezygnacja Daley’a jest dla obserwatorów sceny politycznej wielkim zaskoczeniem. Z komentarzami warto poczekać przynajmniej kilka dni. W każdym bądź razie mówi się o sporych nieporozumieniach w łonie demokratów. Z dużą rezerwą obserwatorzy traktują w tej sprawie wszystkie oficjalne wyjaśnienia.

Andrzej Jarmakowski

Foto: www.chicagomag.com , autor: Carol Felsenthal

1 Komentarz

Comments are closed.