Bilans Konferencji bliskowschodniej

1
304


Dzisiaj w Warszawie odbywa się konferencja bliskowschodnia, która jest elementem budowy swojej koalicji przez Stany Zjednoczone. Konferencja nie jest elementem negocjacji pokojowych, ale do negocjacji potrzeba dwóch stron. Na konferencji nie ma delegacji.  Iranu, Palestyny, Libanu, nie ma więc strony, z którą można negocjować. Konferencja pogłębi izolację Polski w Unii Europejskiej. Europa przeciwna była wypowiedzeniu umowy z Iranem, której nadal przestrzega. Europa, jak i amerykański dyrektor wywiadu podkreśla, iż nie ma danych, potwierdzających, aby Iran łamał podpisaną umowę.  W Warszawie nie ma także szefowej dyplomacji Unii Europejskiej.

Polska noże nic na tej konferencji zyskać, wręcz przeciwnie.

Zagraniczne media praktycznie nie informują o konferencji, jest dla nich wydarzeniem bez znaczenia.  W Warszawie jest delegacja z Wielkiej Brytanii, ale solidaryzuje się z europejskim stanowiskiem.

W konferencji uczestniczy formalnie 60 państw, ale są to w większości urzędnicy stosunkowo niskiego szczebla.

Konferencję podsumowali politycy opozycji podczas konferencji prasowej zorganizowanej w parlamencie.

Foto: rdc.pl|700 × 342 jpeg

Wideo: @Platforma News

1 Komentarz

  1. I co charakterystycznego w oświadczeniach czy przemówieniach na konferencji. Prawie wszyscy uczestnicy “mówili z głowy” swoimi słowami, tylko nasz premier czytał z kartki, napisanej pewnie przez Bielana i zatwierdzonej przez genseka Jarosława. Żałosne. Zachowywał się jak sztubak przy tablicy, a nie jak premier i gospodarz konferencji. Skaucik Adrian to cieszy się, że wpuszczają go “na salony” i może robić sobie selfie. Infantylny do potęgi.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: