Biden zdecydowanie na prowadzeniu

2
419


Na trzy tygodnie przed wyborami  w Stanach Zjednoczonych, Joe Biden zdecydowanie prowadzi z Donaldem Trumpem. Według sondażu dokonanego w skali kraju przez Quinnipiac, na Bidena pragnie swoje głosy oddać  57% wyborców, zaś na Donalda Trumpa 41%. To co najważniejsze dla Bidena, kandydat Partii Demokratycznej prowadzi we wszystkich kluczowych stanach.  Według cytowanego sondażu  Quinnipiac, komfortową sytuację ma Joe Biden  w Pensylwanii mając 13% procent przewagi nad swoim populistycznym rywalem. Biden prowadzi z 11% przewagi na Florydzie, ma 8% przewagi w Arizonie i 5% przewagi w Wisconsin. Wygrana w Pensylwanii i na Florydzie powoduje, że urzędujący prezydent praktycznie nie miałby szans na zgromadzenie 270 głosów elektorskich.

Ostatni tydzień obfitował w dramatyczne wydarzenie. FBI w Michigan, aresztowało sześć osób, z  grupy tworzącej białą, rasistowską milicję, która chciała uprowadzić i zamordować gubernator stanu Michigan Gretchen Whitmer. Nie wykluczone są kolejne  aresztowania. W Michigan, według danych FBI działa przynajmniej kilkanaście, rasistowskich grup, nazywających się rozmaitymi milicjami.  Zjawisko krajowego terroryzmu jest coraz bardziej niebezpieczne.  Prokurator Generalny William Barr bardzo powściągliwie wypowiadał się o tych terrorystach. Podobnie prezydent Donald Trump nie potępił jednoznacznie działań tych krajowych terrorystów.

Prezydent posługuje się hasłem „prawa i porządku”. Odmawiając jednoznacznego zajęcia stanowiska w tej materii, planowanego zamachu w Michigan, pokazuje, iż jego hasło „Law and order” jest tylko pustym sloganem, a tak naprawdę prezydent jest zwolennikiem chaosu, a jeżeli chodzi o przestrzeganie prawa, to należy go przestrzegać, tylko wówczas, kiedy jest to prezydentowi na rękę. Prezydent nie szczędził słów krytyki gubernator Michigan, kiedy już wiadomo było, iż planowano jej porwanie. Odmawiając potępienia tych planów, prezydent jakby mówił, dobrze, macie rację. Mówię to po cichu, no, ale wiecie, głośno nie można. Kto wie, może ta odmowa zdecydowanego potępienia terroryzmu stanowić będzie okoliczność, która skłoni wielu jeszcze nie zdecydowanych do głosowania na Bidena.

Wszystkie te wydarzenia toczą się w cieniu pandemii i działań prezydenta, które jakby miały nam powiedzieć, że  arogancja i ignorancja stały się cnotą. Prezydent, nie wiadomo, czy już zdrowy, czy nie, Biały Dom odmawia informacji, organizuje spend w Białym Domu. W trakcie poprzedniego według danych CDC zarażono około 6 tysięcy ludzi. Obrazą ludzkiego rozumu i inteligencji było publiczne badanie prezydenta w FOX News, który dzisiaj przypomina mi znaną kiedyś nam Agencję TASS.  

Wydarzenia w Michigan po raz kolejny uwidoczniły Amerykanom, o czym naprawdę są te wybory. Chodzi o demokrację, wolność, którą populiści w stylu Donalda Trumpa chcą nam zabrać. O to toczą się te wybory.

Andrzej Jarmakowski

2 Komentarze

 1. “Prezydent nie szczędził słów krytyki gubernator Michigan, kiedy już wiadomo było, iż planowano jej porwanie. Odmawiając potępienia tych planów, prezydent jakby mówił, dobrze, macie rację. Mówię to po cichu, no, ale wiecie, głośno nie można.”
  *
  Takie metody mają swoją angielską nazwę, jest to tzw. “dog whistle politics”.
  *
  Równie ochoczo uprawiana zarówno przez Trumpa, jego zwolenników jak i przez przyjazne im media oraz przez PiS, większość katolickich księży w Wolsce oraz propagandystów z pisowskich mediów.

  • Myślę, że Andrzej Jarmakowski wreszcie znalazł klakiera, który jest odpowiedni dla jego poziomu antyamerykanizmu i antytrumpizmu. Mam dla was panowie propozycję. A.Jarmakowski zbierze wszystkie swoje antyamerykańskie komentarze z ostatnich czterech lat i wydajcie panowie to wszystko w formie książkowej. Jasiek napisze przedmowę i bestseller murowany. A.Jarmakowski może dodać informacje, których nawet specjalny prokurator nie posiadał. Bezpłatną reklamę w NBC i CNN macie zapewnioną. Tylko musicie się śpieszyć. Jak Trump przegra wybory, to nawet psa z kulawą nogą nie będzie interesować wasza “sensacyjna” książka.

Comments are closed.