Bezproduktywne spotkanie w Białym Domu, urlop rządu trwa

0
364

Prezydent Barack Obama spotkał się z liderami Kongresu w Białym Domu. Spotkanie zakończyło się po 90 minutach. John Boehner powiedział, że ani prezydent ani Demokraci nie chcą negocjować niczego w sprawie Obamacare. Rząd więc nadal nie pracje, 800.000 tysięcy pracowników federalnych ma wolne. Jednak kraj funkcjonuje normalnie, może więc większość tych pracowników federalnych należy zwolnić?

Boehner mówił, że Izba przedstawiła cztery propozycje, które zostały odrzucone. Senat i demokraci nie chcieli rozmawiać. Po spotkaniu republikanie i demokraci zgodni byli w jednym. Nie chcą ze sobą rozmawiać, nie chcą rozmawiać i negocjować czegokolwiek, zwłaszcza w sprawie Obamacare. Trzeba jednak pamiętać, że większość rządu pracuje normalnie, w oparciu o uchwaloną rezolucję, pozwalającą na bieżące finansowanie.

Do naszej redakcji dotarły informacje o przerwaniu leczeniu chorego na raka, odmówiono mu kontynuowania chemioterapii finansowanej przez rząd. To oczywiście bardziej polityka, niż rzeczywisty brak funduszy. Raczej mamy do czynienia z aktywistami partyjnymi. Takimi przypadkami powinna zainteresować się prokuratura federalna. Giełda lekko dołowała, ale katastrofy nie było. Zbliża się także połowa października, kiedy trzeba będzie podnieść dopuszczalny limit zadłużenia funduszy federalnych.

Demokraci straszą, że republikanie chcą katastrofy itp. Straszenie końcem świata obecnie jest popularną taktyką polityczną w Waszyngtonie.

W Białym Domu odbył się jedno z najmniej produktywnych spotkań w historii. Na razie na horyzoncie nie widać rozwiązania. Rząd nadal na urlopie

 

Andrzej Jarmakowski

 

Foto: Wikipedia.org

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: