Bezkarny ksiądz pedofil

1
3707

Owce bronią, władze tuszują, kościół umywa ręce, a ksiądz pedofil, przeniesiony na inną parafię, zapewne dalej robi swoje. Czyli tak jak zwykle…Ksiądz pedofil, po otrzymaniu wyroku w zawieszeniu praktycznie nie poniósł żadnych konsekwencji. Rodzice pokrzywdzonych dzieci nie otrzymali żadnej pomocy psychologicznej,  podobnie jak poszkodowane dzieci. Dyrektorka szkoły wiedziała o nagannych zachowaniach księdza w szkole, ale nie uczyniła nic dla ochronienia dzieci przed pedofilem w sutannie.  Ksiądz praktycznie pozostał bezkarny. Wierzyć się nie chce, że to dzieje się naprawdę.  Wójt gminy także nie uczynił nic dla ochrony dzieci, czy ukrócenia nagannych praktyk.

Ile takich spraw jest w Polsce? Ile z nich całkowicie udaje się zamieść pod dywan? Ile w ogóle nigdy nie ujrzy światła dziennego?

Uderza zmowa milczenia władz oświatowych, samorządowych. Kościół także nic nie uczynił dla rozwiązania problemu. Ksiądz przeniesiony został do innej parafii, mieszkał w domu, gdzie odbywały się zajęcia dla gimnazjalistów. Sprawa księdza  Stanisława G. wypłynęła w ubiegłym roku, gdy jedna z uczennic 3. klasy szkoły w Sulmicach (gmina Skierbieszów) opowiedziała rodzicom o tym jak ksiądz zachowywał się wobec niej na religii. Rodzice dziecka postanowili działać  zgłosili się do prokuratury, złożyli odpowiednie doniesienia.  Ruszyło śledztwo. Szybko okazało się, że poszkodowanych może być więcej. Do molestowania dochodziło podczas lekcji religii i przygotowań dzieci do Pierwszej Komunii Św. Ksiądz m.in. wkładał dziewczynkom ręce pod ubrania, dotykał ich. Wszystko to trwało przez kilka lat.  Tak więc przez kilka lat ksiądz działał bezkarnie.

Sprawa księdza zgłoszona została do Watykanu, gdzie trwa odpowiednie postępowanie, zgodnie z kościelnymi procedurami.

Wideo: @Dobry Dóch

 

Foto: Gmina Skierbieszów

1 Komentarz

 1. Tak właśnie wyglàda flirt religi z politykà.
  Dziwi jednak głupota ludzka, głupota parafian poddanych kościelnej indoktrynacji i psychomanipulacji, gdzie pogarda dla ludzkiego życia pozwala na usprawiedliwianie obrzydliwych czynów a sprzeciw pokrzywdzonych wywołuje ostracyzm połaczony nienawiścia.
  Jak głęboko sięga to bagno widać po wyrokach sadowych, które w normalnych systemach społecznych nie miały by miejsca. Widać to również po niedawno wprowadzonej ‘liście pedofilów’ na której rzadzacy obecnie Polska nie umieścili żadnego pedofila w sutannie.
  Kościoła w Polsce jak z tego wynika boja sie wszyscy ci co do niego należa a jego macki jak ramiona ośmiornicy trzymaja za gardło i portfele polski rzad, wymiar sprawiedliwości, polityków, policje, wojsko, szkolnictwo, wójtów, burmitrzów i prezydentów. Macki tej mafii sięgaja wszędzie a stosowanie podwójnych standartów staje się powszechne i ma społeczne przyzwolenie.
  Sienkiewicz w Krzyżakach włożył w usta krzyżackigo posła takie słowa; Pogański kraj pogańskie obyczaje.
  Jak wymowne sa one dzisiaj gdy Polacy oddaja cześć bożkom w sutannach, którzy znaleźli się na miejscu Boga I jego doskonałego prawa, które w sposób równie doskonały może regulować stosunki między ludzkie i to z korzyścia dla wszystkich a nie tylko dla kasty samozwańczych ‘pomazańców’.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: