Benzyna ostro drożeje

0
553

Długi weekend majowy przyniósł duże wzrosty cen paliw na stacjach benzynowych. Czego możemy się spodziewać po weekendzie, ze względu na ceny ropy naftowej na świecie?

– Nie sądzę, aby ceny ropy naftowej spadły w najbliższym czasie – mówi w rozmowie z MarketNews24 Konrad Białas, główny ekonomista TMS Brokers. – Ceny ropy mogą przekraczać 80 USD za baryłkę.

Ograniczenia po stronie podaży mogą utrzymać się co najmniej do końca 2018 r. OPEC w swej polityce ograniczania wydobycia jest tym razem wyjątkowo konsekwentny i skuteczny.

– Czynników ryzyka w najbliższych miesiącach prawdopodobnie będzie coraz więcej, co sprzyja wzrostowi cen ropy – komentuje ekspert.

Od redakcji: Do wzrostu cen może jednak przyczynić się spodziewane wypowiedzenie przez USA porozumienia z Iranem, co ma nastąpić 12 maja br. Po ujawnieniu koronkowej, genialnej operacji Mossadu, i wywiezienia z Iranu dokumentów dotyczących irańskiego programu atomowego, wypowiedzenie tego układu jest bardzo prawdopodobne, a może nawet przesądzone. Przy możliwym scenariuszu może spowodować, iż przewidywania analityków szlag trafi w kilka minut.

Foto: SuperBiz – Super Express

Wideo i tekst: @MarketNews24