Awans prokuratorów odpowiedzialnych za Amber Gold

0
1811

Mało kto zwraca na to uwagę, ale pracuje Komisja d/s Amber Gold. Komisja wiadomo niczego nie  wyjaśni, jej zadaniem nie jest wyjaśnianie czegokolwiek, tylko szukanie haków na politycznych przeciwników.

Poseł Krzysztof Brejza po ostatnim posiedzeniu zwrócił uwagę na zjawisko, którym nie jestem zaskoczony.

Od dawna, że afera Amber Gold nie byłaby możliwa, gdyby nie pomoc ze strony gdańskiej prokuratury, gdzie tajemniczo ginęły dokumenty, sprawy prowadzono tak nieudolnie, umożliwiając działanie Amber Gold. No przyszły rządy PiS, przyszedł szeryf Zbigniew Ziobro, zreformowano sądy, gdyż sędziowie podobno kradli kiełbasę. Sądy podporządkowano politykom, zaś prokuraturę Ziobrze. Co się stało z prokuratorami ze sprawy Amber Gold? Dosięgła ich surowa ręka szeryfa Ziobry! Nic z tych rzeczy! Wszyscy prokuratorzy w nowej sprawiedliwej prokuraturze Ziobry awansowali.  W nagrodę za matactwa w sprawie Amber Gold awansowali, dostali wyższe stanowiska, wyższe wynagrodzenie. Na tym polega reforma Ziobry!

Czy jestem tym zaskoczony? Nie nie jestem! Ziobro nie to przeprowadzał reformę prokuratury, aby ta działała lepiej. Po to to uczyniono, aby on Ziobro miał pełną kontrolę! Taki prokurator  ze sprawa Amber Gold w niczym Ziobrze nie podskoczy,  będzie wiernie wykonywał polecenia. Jak trzeba będzie wystawić nakaz aresztowania, na ważnego działacza w Gdańsku to wystawi, podpisze każdą brednię, każdą bzdurę, każdy fikcyjny zarzut.

Prokuratura, z  taką kadrą staje się bezwolnym narzędziem represji w ręku Zbigniewa Ziobry. Jak PiS postanowi, uzna, że to dla niego korzystne, to może pojawić się kolejna Amber Gold, korzystająca z ochrony prokuratury. Prokuratura ma wszak ochraniać działania przestępcze PiS, na przykład dotyczące SKOK, a nie ścigać przestępców. Taka uległa prokuratura w Gdańsku, w mateczniku opozycji ma swoje znaczenie!

Foto: Dziennik Zachodni

Wideo: @Zbyszek G

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: