Aresztowanie Giertycha i innych

0
252


W czwartek skorumpowana służba państwa PiS, nazywająca się Centralne Biuro Korupcyjne, zatrzymało Romana Giertycha i grupę innych biznesmenów, w tym Ryszarda Krauzego, bez którego nie byłoby wielu sukcesów polskiego sportu. Reżim PiS ma długą historię, opowiadania banialuków o swoich rzekomych śledczych sukcesach.

Przypomnijmy jak Zbigniew Ziobro, z wielkim przytupem organizował konferencję informując, iż już nikogo nie zamorduje już dr Mirosław G. Potem się okazało się, że zarzuty były lipne, wyssane z palca.

Ostatnio Agent Tomek, kiedyś idol PiS-u ujawnił jak zmyślano, w tym on osobiście, jak tworzono fikcyjne, absurdalne, wzięte z sufitu zarzuty, jak ludziom niszczono życie. Były to działania o charakterze czysto kryminalnym.

W ogóle to jest tak,iż  w III Rzeszy Urząd Bezpieczeństwa Rzeszy, kierowany przez Ernsta Kaltenbrunnera bardziej dbał o zachowanie  pozorów dotyczących przestrzegania prawa, niż organy tak zwanego państwa polskiego kierowanego przez reżim Kaczyńskiego.

W mieszkaniu Romana Giertycha przeprowadzono rewizję, obecni nie byli, ani nie byli powiadomieni przedstawiciele Rady Adwokackiej w Warszawie. W przecież w biurko Romana Giertycha znajdują się dokumenty jego klientów, które nigdy nie powinny wpaść w  ręce CBA. Dlatego wydające się ostre porównanie instytucji machiny Zbigniewa Ziobry, do machiny Ersta Kaltenbrunnera jest na miejscu, jest uprawnione i jest uzasadnione.

Nie mają sensu komentarze, iż zaczęło się, iż to koniec państwa prawa. Polska już dawno nie jest państwem praworządnym, ani demokratycznym.

W tej chwili nie wiemy, czy reżimowi chodzi o odwrócenie uwagi od pandemii i klęski rządu w walce z wirusem. Reżim PiS rozpada się, sypie się ten gmach. To takie gromkie pohukiwanie mające odwrócić uwagę, iż państwo PiS się kończy.

Oczywiście nasze serca, nasze myśli, niezależnie od ich poglądów, są po stronie represjonowanych przez reżim PiS. Polska znowu od dzisiaj posiada więźniów politycznych. Tego faktu nic nie przykryje.

Reżim pokazuje, że może każdego zamknąć. Ano jeszcze może. Później my ich zamkniemy. Spokojnie, tego też się doczekamy.

Andrzej Jarmakowski