Apel o jedność opozycji

0
201

Przypominamy konferencję prasową z 5 lipca br. , podczas której Grzegorz Schetyna wystąpił z apelem o jedność opozycji w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Jeżeli opozycja do tych wyborów pójdzie rozbita będzie to recepta na wygraną Prawa i Sprawiedliwości. Niestety jest już po obradach Rady Naczelnej PSL, który zdecydował o budowie swojej własnej koalicji, ale zaczął nie od znajdywania sojuszników, ale od wykluczania. PSL nie chce Wiosny Roberta Biedronia. Taka postawa, polegająca na wykluczaniu znaczących ruchów politycznych nie ma sensu.  Nie tak buduje się koalicje i porozumienia.Wykluczanie to metoda PiS-u. Wiemy już, iż PSL rozpoczął bardzo niebezpieczną grę, która może skończyć się tym, iż PSL w ogóle nie wejdzie do Sejmu.

Mimo wszystko PO zapewne będzie dążyć do stworzenia jak najszerszej koalicji. Mam nadzieję, że w koalicji Po znajdzie się miejsce dla Wiosny Biedronia. Czy partia „Razem postanowi zmarnować ten swój 1.5% głosów, czy zdecyduje się na udział w szerszej koalicji? Na te pytania i wiele innych nie znamy w tej chwili odpowiedzi.

Słuszny jest apel Grzegorza Schetyny o jedność opozycji. Rozbicie opozycji sprzyjać będzie budowie państwa totalitarnego przez PiS.  Jednak niezależnie od tego co się stanie, walczyć w tej kampanii trzeba o każdy głos, w każdym  polskim zakątku. Potrzeby jest entuzjazm i wiara w zwycięstwo. Nie dajmy się PiS-owi!

Foto: TVN24

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: