Apel do Polonii w Chicago!

1
1897

Wierzymy, że wśród chicagowskiej Polonii jest wiele osób przywiązanych do ideałów Wolności, Równości, Solidarności i Braterstwa. Ideały te przyświecały nam, gdy walczyliśmy o wolność z komunistycznym totalitaryzmem. W Chicago schronienie znalazło wielu weteranów tych zmagań. Łączy nas przekonanie, iż wartości te nadal pozostały nam drogie! Dlatego z wielkim niepokojem obserwujemy jak obecna polska władza, prezydent, rząd, marnują dorobek pokolenia, które wolność dla Polski wywalczyło. Sądy, prokuraturę podporządkowano partii rządzącej, zlikwidowano fundamentalną dla prawidłowego funkcjonowania demokracji zasadę „Trójpodziału Władzy”!

Władza bredząca o wstawaniu z kolan, doprowadziła do znacznego obniżenia prestiżu Polski w świecie.

Niestety ponownie musimy solidarnie stanąć w obronie naszych niezbywalnych praw, w obronie naszej, z takim trudem wywalczonej wolności, w obronie przynależności do Europejskiej Wspólnoty Wolnych Narodów!

Dlatego wzywamy Polonię, której drogie są ideały Wolności, idee Solidarności, droga jest Polska Konstytucja, do udziału w protestach przeciwko wizycie Andrzeja Dudy w Chicago. Pokażmy prezydentowi, że nie godzimy się na łamanie Konstytucji, co prezydent do tej pory czynił wielokrotnie, gdy ułaskawiał Mariusza Kamińskiego i potem w trakcie faktycznej likwidacji Trybunału Konstytucyjnego. Nie ma naszej zgody na łamanie Konstytucji, nie ma zgody na łamanie prawa. Dlatego prosimy o uczestnictwo w akcjach protestu, bądź o bojkot spotkania w Millenium Park, 19 maja 2018.

Foto: DNAinfo

 

Polish Freedom Network

 

1 Komentarz

  1. Polski Dupa w Chicago. Chłopek z pod Nowosądeckiego pupilem Polandrzorstwa. To taka zbieranina dziczy z Polski tutaj się uwłaszczyła na amerykańskiej ziemi ze swoją armią gadzinówek radiowych jak i swojej prasy nie do czytania i słuchania przez normalnych a pochłoniętych darem pospólstwa, zaściankowości i nienawiści w swoim getcie. Półgłówek z namiestnikostwa tzw. konsulatu z PISizmu stoi na straży porządku tego dziadostwa.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: