Antoni Macierewicz współpracował z Biurem Studiów SB

0
474

Antoni Macierewicz współpracował z Biurem Studiów SB. Sprawę odkrył badacz dziejów tego politycznego szkodnika red. Toamsz Piątek. W Instytucie Pamięci Narodowej znajdują się dokumenty wskazujące na współpracę Macierewicza z tą elitarną jednostką SB. Biuro Studiów zajmowało się tworzeniem fikcyjnych organizacji opozycyjnych i fikcyjnych liderów. Znane są także powiązania liderów Biura Studiów z wywiadem Związku Radzieckiego. Powiązania Macierewicza z Rosją są więc bardzo stare i sięgają jeszcze czasów PRL-u. Piątek w swojej książce wykazał bliskie powiązania biznesowe Macierewicza z ludźmi Putina, bezpośrednio wchodzącymi do zarządów spółek grupy RADIUS.

Tomasz Piątek wskazuje, iż dokumenty potwierdzające współpracę Macierewicza znajdują się w teczce przyjaciela Macierewicza pana Naimskiego.

Ponadto Macierewicz gromadził haki na działaczy opozycji lub na osoby z opozycją związane. Zdaniem Piątka Macierewicz może posiadać dokument dotyczący finansowania Porozumienia Centrum, którego ujawnienie byłoby dla Kaczyńskiego bardzo niewygodne.

Macierewicz został co prawda odsunięty od rządu, ale pozostaje wiceprezesem partii rządzącej. Kaczyński boi się go usunąć, gdyby bowiem Macierewicz założył swoją partię, zdobyłby kilka procent głosów, uniemożliwiając Kaczyńskiemu budowanie większości, a to dla lidera PiS oznaczałoby katastrofę.

Jak widać rosyjskie lobby w Polsce jest bardzo silne. Opozycja wprost oskarżyła Adama Andruszkiewicza, wiceministra cyfryzacji o to, iż jest rosyjskim agentem.

Foto: WP Wiadomości

Wideo: @Zbyszek G