Ameryka wróci do wartości, będących jej fundamentem

3
55


Za nami Konwencja partii Demokratycznej, podczas której Joe Biden zaakceptował partyjną nominację, w wyborach prezydenckich, zaś Kamala Harris  zaakceptowała nominację na stanowisko wiceprezydenta. Koronawirus zabrał nam normalne życie, więc konwencja ta była inna, niż wszystkie poprzednie i odbywała się głównie „on line”. Do historii przejdzie zapewne jej zakończenia, z pokazem ogni sztucznych, jak w starym kinie, dla widowni w samochodach. Oglądając czterodniową konwencję, można było uwierzyć, że możemy żyć w lepszym świecie,  że Piękno i Dobro jest ciągle obok nas i tylko od nas zależy, czy dotrzemy do tej przystani. Popatrzmy, co łączyło najważniejsze wystąpienia: Michelle Obamy, Colina Powella, Johna Kasicha i samego kandydata Joe Bidena. Te wszystkie wystąpienia łączyło odwołanie się do wartości, które stworzyły eksperyment zwany Ameryką. Wartości te, to poszanowanie dla demokracji, umiłowanie wolności i praw zapisanych w Konstytucji. Mocno to wybrzmiało w ustach ikony amerykańskiej armii i dawniej republikanina Colina Powella. Odwołał się on także do wartości transatlantyckich, będących osią napędową amerykańskiej polityki. Ameryka nie wspierała dyktatorów, broniła w świecie demokratycznych wartości. Ludzie wolności pozbawieni wiedzieli, że Ameryka jest po ich stronie, gwieździsty sztandar był dla nich natchnieniem i nadzieją.

Niestety obecny prezydent doprowadził do ruiny relacje transatlantyckie, uwielbia rozmawiać z dyktatorami. Jo Biden i Kamala Harris gwarantują powrót do korzeni, zapewnią przywrócenie znaczenia wartości, stanowiących  fundament, na którym Ameryka została zbudowana.

Joe Biden mówił, że będzie czerpał z tego co najlepsze i tak uczyni. Jego życiorys, wielka uczciwość i oddanie służbie publicznej są tego gwarantem.

Ja wiem, bardzo często głebokie podziały, do których Donald Trump doprowadził, wytworzyły dwa obozy. Często ludzie myślą, że jak wygrają, ci z przeciwnego obozu, to nastąpi koniec świata, zniknie świat który znamy. Tak twierdzi Donald Trump straszący Amerykanów, iż Joe Biden jest zakładnikiem jakiejś  mitycznej, skrajnej lewicy. To wierutne kłamstwo, czysta, czarna propaganda. Biden jest gwarantem tego, że obok siebie będą mogli żyć ludzie wyznający różne światopoglądy, różnie patrzący na świat.Joe Biden jest politykiem, który będzie łączył, szukając tego co wspólne, nie będzie nikogo wykluczał, posyłając go jako rzekomej skrajnej lewicy. Tak naprawdę, o tym są te wybory, co w swoich wystąpieniach, pełnych pasji i pozytywnych emocji, wspaniale ujęli Michelle  Obama i Barack Obama.

Popatrzcie ilu republikanów wystąpiło na konwencji Partii Demokratycznej,  ogłaszając po parcie dla Bidena.  Łączy ich przekonanie, iż Donald Trump stanowi zagrożenie dla amerykańskiej demokracji. Dlatego zdecydowali się wystąpić na Konwencji Partii, którą do niedawna uznawali za politycznych oponentów. Uznali, iż Ameryka, jest ważniejsza od partyjnej lojalności i partyjnej legitymacji.  Chwała im za to.

Andrzej Jarmakowski

Wideo: @PBS NewsHour

3 Komentarze

  1. Biden prezentował partię demokratyczną, która istniała 20 lub 30 lat temu. Nie przedstawił konkretnych rozwiązań. Zapowiedział tylko wprowadzenie powszechnego obowiązku noszenia masek, ale coś takiego może wprowadzić tylko kongres. Dekret prezydenta w tej sprawie będzie niezgodny z konstytucją. Krytykował Trumpa za Covid, ale powinien dodać, że jak Trump wprowadził zakaz połączeń lotniczych z Chinami pod koniec stycznia to sam Biden i inne “elity” demokratyczne ostro krytykowały ten zakaz jako antychiński i niepotrzebny. Krytykował także Trumpa za kryzys gospodarczy, ale zapomniał dodać, że przed pandemią bezrobocie w USA było na poziomie 3.5%. W wielu krajach (bez udziału Trumpa) obecnie znów wzrasta liczba zarażonych wirusem i kryzys gospodarczy jest podobny albo i większy.
    Obecne prawdziwe oblicze rządów partii demokratycznej widzimy na ulicach Seattle, Portland, San Francisco, Los Angeles, Chicago i wielu innych miast USA. Jest to partia nielimitowanej niczym powszechnej aborcji (przez całe 9 m-cy), otwartej granicy i nielimitowanej nielegalnej imigracji, tolerująca wiele przestępstw (jak w stanach CA, NY), nierespektująca prawa do obrony i wolności wypowiedzi. Biden nawoływał do jedności, ale przedstawiciele tej partii (m.in. przewodniczący krajowego komitetu – Perez) wiele razy oświadczali, że dla osób nie popierających aborcji nie ma miejsca w partii demokratycznej. Tak więc “bajki” Bidena przeznaczone są dla ludzi, którzy nie wiedzą co dzieje się w USA i głosują pod wpływem emocji albo gotowi są zniszczyć kraj byle tylko dobić Trumpa. W prawdziwym programie demkratów jest podwyżka podatków, niesamowity wzrost zadłużenia, likwidacja niezależności energetycznej kraju i stopniowe przejmowanie kontroli nad gospodarką. Oczywiście wielkie korporacje sobie poradzą. Jak poprzednio przeniosą produkcję za granicę, a najbardziej ucierpią małe i średnie biznesy. Ale taki jest cel partii, która zmierza do totalitarnych rządów. Ostatnią konsekwencja rządów prezydenta Bidena będzie taka, że “wartości” wymienionych wielkich miast przeniosą się na cały kraj. Czy takich wartości chce Pan Jarmakowski? Myślę, że tak jak dla “republikanów demokratycznych” niewnawiść do Trumpa przysłania mu wszystko, czego dowiódł przez ostatnie 4 lata.

  2. Dosmczas potwierdził, wszystko to, co napisałem. Celowe podsycane podziały doprowadziły do tego, żę ludzie wierzą, że jak wygra druga strona to będzie koniec świata, totalitaryzm, nędza. To oczywiście brednia, wszystko co powyżej napisał ten polonijny „intelektualista” to kłamstwo i stek breni. To Tramp i jego sympatycy negują naukę, opowiadali brednie, że wirus cudownie wyparuje. To oni odpowiedzialni są na smierć tysięcy Amerykanów, gdyż nie wprowadzili żadnych federalnych regulacji dotyczących walki z pandemią. Uciekali od decyzji, ami nic nie robili, zajmowali się propagowaniem rozmaitych spiskowych, absurdalnych teorii.
    Pokazuje to z jak łajdacki atakami będziemy mili do czynienia, z jakim chamstwem przyjdzie nam się zmierzyc, ale wygramy.

  3. Andrzej jestes calkowicie w bledzie. Piszesz totalne bzdury. Biden jest w polityce wiele,wiele lat i dopiero teraz znalazl rozwiazanie wszystkich problemow? Razem z Obama wyprowadzili produkcje do Chin.Dzialania Demokratow widac w Chicago i Illinois. Obudz sie. Te Wasze komentarze sa coraz glupsze

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: