Ameryka przegrywa z wirusem

0
56


Kolejny dzień, kolejny rekord, ilości dziennych zarażeń koronawirusem. Dzisiaj ponad 53 tysiące nowych przypadków. Liczba ta cały czas rośnie i nic w tej chwili nie wskazuje, aby miało być lepiej. Na przykład w Teksasie ilość pacjentów hospitalizowanych wzrosła o 30%. Podobnie jest w innych stanach. Ilinois wprowadziło 14 dniową kwarantannę dla osób przybywających ze stanów, gdzie notowany jest wzrost ilości zachorowań. Teksas wprowadził nakaz używania masek w miejscach publicznych. Na Florydzie zanotowano dzienny rekord ilości zachorowań, ponad 10 tysięcy nowych przypadków. Jednak noszenie masek jak i konieczność zachowywania dystansu społecznego dzisiaj jest bardziej zagadnieniem politycznym, niż wytyczną dotyczącą zdrowia publicznego. Na Florydzie zmarł 11 – letni chłopiec zarażony wirusem. To najmłodsza ofiara w tym stanie.

Naukowcy zaniepokojeni są sytuacją, gdyż choruje coraz więcej młodych ludzi. W Arizonie zajętych jest 90% łóżek w szpitalach, w pomieszczeniach intensywnej terapii. Ilość pacjentów rośnie.

Prezydent Donald Trump nie nosi masek, uważa, iż wszystko jest w porządku, rząd znakomicie działa.  W sprzeczności z wypowiedzią prezydenta stoi wypowiedź doktora Fauci, który stwierdził, iż obecnie Ameryka obecnie podąża, w złym kierunku. Kraj nie radzi sobie z wirusem. Służba zdrowia spisuje się znakomicie. Lekarze, ciężko pracują, co powoduje, że spadła ilość przypadków śmiertelnych, choć ciągle jest ich sporo. Lekarzom nie ułatwiają zadania Amerykanie nie przestrzegający postulowanych zaleceń.

Święto 4 lipca, urodziny Ameryki nie będą w tym roku radosne

Ekspertów niepokoją w wielu stanach organizowane pokazy ogni sztucznych, z okazji święta 4 lipca, lekarze wzywają do pozostania w domu i oglądania pokazów w telewizji.  Duże zgromadzenia, gdzie trudno zachować dystans, mogą stać się wylęgarnią wirusa. Bardzo niedobrze, iż maski, dystans społeczny stały się zagadnieniem politycznym, a nie dotyczącym zdrowia. Dodajmy, iż wśród tak zwanej Polonii, jak zwolenników obecnego prezydenta modne są rozmaite teorie spiskowe. Jedna bardziej absurdalna od drugiej. Dzisiaj w Teksasie rekord ilości pacjentów hospitalizowanych. Najbliższe dni mogą być w tym stanie jeszcze gorsze.

Biden: Prezydentura Trumpa prezentem dla Putina

Kandydat demokratów skomentował doniesienia dotyczące tego, że prezydent Donald Trump wiedział, iż Rosja płaci gotówkę talibom w Adganistanie zabicie zołnierzy USA lub w ogóle koalicji. Biden powiedział, iż prezydentura Trumpa jest prezentem dla Putina.

Prezydenta Doalda Trumpa dwukrotnie, informowano w codziennej informacji wywiadowczej, o tym fakcie.  Wśród pracowników Białego Domu mówi się, iż obowiązuje specjalny tryb postępowania dotyczący przedstawiania informacji wywiadowczych. Należy pilnować, aby nigdy na pierwszym miejscu nie znajdowały się informacje dotyczące Rosji, gdyż prezydent je odrzuca. Informacje dotyczące Rosji – należy przedstawiać ostrożnie.

Współpracownicy prezydenta mówią dziennikarzom iż prezydent stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Zupełnie nieprzygotowany rozmawia z liderami obcych państw. Często ich obraża.

W tej chwili jednak administracja zupełnie nie radzi z pandemią, w Ameryce nie ma żadnej polityki federalnej w tej dziedzinie. Tak jak prezydent nie chce słuchać złych wiadomości o Rosji, tak najwyraźniej, nie chce słuchać złych informacji dotyczących Rosji, tak nie chce, odrzuca negatywne informacje dotyczące pandemii. Prezydent żyje w swoim, realnie nieistniejącym świecie, wbrew oczywistym faktom ogłasza sukcesy w walce z pandemią. Wygląda to tragikomicznie. Choć nikomu nie jest do śmiechu. W negatywnym scenariusz dr. Fauci ostrzegał, iż może zdarzyć się tak, iż wirusem zakażonych będzie nawet sto tysięcy osób dziennie Ponura to perspektywa. Tak się dzieje, kiedy polityka przenika do medycyny i działań na rzecz zdrowia publicznego. Nigdy nic dobrego z tego nie wynikło.

wideo: The Lincoln Project

The Lincoln Project 248K subscribers

Andrzej  Jarmakowski

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: