Afera Szumowskiego – będziecie siedzieć!

0
36


Od kilku jesteśmy świadkami gorszących wydarzeń, związanych z aferą ministra Szumowskiego, pisowskiego ministra zdrowia.  Minister Szumowski wraz z prezydentem Andrzejem Dudą z końcem stycznia śmigali na nartach. Gdzieś koło nich jeździł słynny już, tajemniczy instruktor, jazdy na nartach, który kilka miesięcy później robił z Ministerstwem Zdrowia wielomilionowe interesy, sprzedając ministerstwu po zawyżonych cenach, bez przetargu rzecz jasna – wiadomo pandemia – słynne maseczki.

Proceder z detalami był już opisywany w mediach, wiemy, że maseczki oferowane przez instruktora to szmelc, podobnie jak maseczki z Chin, które z takim hukiem witał na lotnisku premier Mateusz Morawiecki.

Afera ta jest kwintesencją działań PiS. Widać pajęczynę personalnych, mafijnych powiązań, umożliwiającą wyprowadzanie publicznych pieniędzy do prywatnych kieszeni.Pajęczyna wzajemnych znajomości, oplotła państwo PiS tworząc wielki złodziejski, mafijny system.

Można zapytać służby państwa polskiego? Gdzie jest Centralne Biuro Antykorupcyjne, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego?

– Ja wiem, gdzie jest w gabinetach swoich szefów. Szefowie tych instytucji mają tylko jedno podstawowe zadanie. Mają uczynić tak, aby przestępcy z PiS mogli działać bezkarnie, aby im włos z głowy nie spadł. Patrząc z tego punktu widzenia państwo polskie stało się instytucją przestępczą. Dlatego tak bardzo potrzebna będzie Polska Norymberga”, aby rozliczyć pisowskich przestępców.

Nie będę już pisał o tym, jak z moralnego punktu widzenia, w czasie pandemii wygląda okradanie finansów publicznych. Podaruję to sobie, gdyż przecież nie ma sensu gangsterom pisać o moralności.  Nie ma sensu gangsterom mówić, że postępują brzydko. Do nich przemówi, co najwyżej wyrok.

Sprawie afery Szumowskiego poświęcono we wtorek jedną z konferencji prasowych Koalicji Obywatelskiej. Sprawa afery Szumowskiego może zostać rozwiązana tylko w jeden sposób, przed odsunięcie PiS od władzy.

Sytuacja w  takich krajów jak Polska i Węgry, gdzie powstają klasyczne dyktatury, pokazuje także słabość Unii Europejskiej. Na element ten ostatnio zwracał, wybitny, Europejczyk Timothy Garden Ash, autor znakomitej pracy o rewolucji „Solidarności”. Unia powinna wywrzeć znacznie większy wpływ na swoich krnąbrnych członków, którzy wykorzystują pandemię do  budowania dyktatury.

AJ

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: