Afera samorządowa PiS w Radomiu

0
485

Politycy opozycji zorganizowali dzisiaj w Sejmie konferencję prasową, podczas której zapowiedzieli złożenie na dzisiejszym posiedzeniu Konwentu Seniorów wniosku o rozszerzenie porządku obrad najbliższego posiedzenia Sejmu o informację premiera dotyczącą umorzeń prokuratury w dochodzeniach, gdzie zamieszani byli politycy PiS.

Chodzi także o to, czy Jarosław Kaczyński informowany był o aferze w Radomiu, gdyż jako funkcjonariusz publiczny zobowiązany był do złożenia stosownego zawiadomienia w tej sprawie. Pytano, czy w trakcie dochodzenia przesłuchano Jarosława Kaczyńskiego i Marka Suskiego. Politycy oczekują wznowienia postępowania. Dziennikarskie dochodzenie zostało opisane przez dzisiejszą „Gazetę Wyborczą”. To jedną z z wielu afer umorzonych przez prokuraturę.

Politycy domgają się pełnej informacji premiera na temat spraw umorzonych przez prokuraturę.  Chodzi nie tylko o aferę radomską, ale także sprawę Polic i wielu innych miejsc.

Zaznaczył, że chodzi mu o “niejasności, w takich kwestiach jak afera PCK we Wrocławiu, afera radomska dzisiaj opisywana szczegółowo, kwestia Polic, kwestia Warszawy i wszystkich innych miejsc, w których politycy PiS-u mogli liczyć na bezkarność, z uwagi na polityczną działalność i interwencję prokuratury”.

– Te afery nie mogą pozostać bez wyjaśnienia. Żądamy od premiera szczegółowych wyjaśnień. To pismo na dzisiejszym Konwencie Seniorów poprą, mam nadzieję, wszystkie kluby opozycyjne – zaznaczył Halicki podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Foto: WP Wiadomości

Wideo: @Platforma News

Więcej z zapisie wideo z konferencji prasowej jaka dzisiaj odbyła się w parlamencie.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: