Afera GetBack – żądamy komisji śledczej

0
33


Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, zorganizowanej w parlamencie poinformowano o złożeniu przez Klub Koalicji Obywatelskiej wniosku o powołanie Sejmowej Komisji Śledczej, która wyjaśni dlaczego odpowiednie organa państwa, nie podejmowały odpowiednich działań, dotyczących spółki Getback. Uzasadniając wniosek powołano się na Raport Najwyższej Izby Kontroli, w którym wykazano, iż państwo nie zabezpieczyło interesów obywateli, którzy inwestowali swoje środki w obligacje spółki kapitałowej GetBack. Posłowie opozycji w tej sprawie alarmowali już od dwóch lat. Mimo to, organa państwa nie podejmowały żadnych działań. Od dwóch lat politycy PiS przekonywali, że państwo w tym zakresie działa sprawnie i podejmuje stosowne działania. Mimo tych zapewnień, od dwóch lat osoby, które powierzyły firmie getBack swoje oszczędności nie zbliżyły się do tego, aby odzyskać swoje oszczędności.

W trakcie konferencji prasowej proponowano, aby na aferę spojrzeć przez kek ludzki aspekt, czyli często poszkodowanych osób starszych, a nie profesjonalnych inspektorów giełdowych. Inwestując w obligacje firmy padły one ofiarami przestępców. W wielu wypadkach zwabieni inwestorzy oddali przestępcom oszczędności swojego życia.

Raport Najwyższej Izby Kontroli, który poznaliśmy ponad tydzień temu, pokazuje, iż instytucje nadzorcze nad rynkiem finansowym jak KNF nie wypełniły swoich zadań, nie pełniły swojej roli.

Komisja Śledcza powinna odpowiedzieć poszkodowanym na pytanie,  kto stoi za wyłudzeniem od nich pieniędzy. We wniosku wspomniano, że w trakcie PiS zmieniał prawo, które ułatwiło działalność przestępców.

Zapraszamy do wysłuchania konferencji prasowej na ten temat.   Wyjaśnienia wymaga także rola premiera Mateusza Morawieckiego, jego ojca Kornela, jak i szefa NBP i samego Jarosława Kaczyńskiego

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: