Aferą billboardową powinny zająć się CBA i prokuratura

2
904

„Państwowa Komisja Wyborcza zajmie się kampanią Polskiej Fundacji Narodowej dopiero wtedy, kiedy będzie badała sprawozdanie finansowe za ten rok. Na obecnym etapie aferą billboardową powinny zainteresować się innego organy państwa – CBA i prokuratura. Dotychczasowy brak reakcji ze strony instytucji, powołanych do badania tego typu spraw jest niepokojący” – powiedział poseł Marcin Kierwiński, podczas konferencji prasowej w Sejmie. Parlamentarzysta odniósł się w ten sposób do stanowiska przewodniczącego PKW Wojciecha Hermeliński, który stwierdził, że „na dzień dzisiejszy nie możemy jako PKW skorzystać z możliwości badania działalności tzw. kampanii billboardowej, jako że po prostu nie mamy ku temu narzędzi, co nie znaczy, że takie narzędzia nie istnieją w innych przepisach, innych ustawach”.

Niepokojące jest to, że prokuratura nie zajęła się jeszcze tą sprawą, a afera jest gigantyczna, powstała ma styku biznesu i rządu.  Politycy PO wierzą, iż są jeszcze w Polsce instytucje stojące na straży przestrzegania prawa.

Od redakcji: Bardzo byśmy chcieli, aby politycy PO mieli rację, aby prokuratura rzeczywiście taką instytucją była. Niestety poważnie obawiamy się, że w państwie PiS, tak nie jest. Prokuratura, sądy, są zamyśle polityków PiS są instytucjami powołanymi do tego, aby stanowiły parasol ochronny dla działań rządu, często o kryminalnym, złodziejskim charakterze. PiS panicznie boi się powołania Sejmowej Komisji Śledczej badającej aferę SKOKÓW. Prokuratura nie czyni nic dla wyjaśnienie tych pisowskich przekrętów finansowych.

Identycznie jest w wielu innych sprawach. Dlatego osobiście nie wierzę, że w obecnym stanie rzeczy, prokuratura, będąca organem politycznym, służącym przestępczym działaniom PiS, podejmie skuteczne działania.

Wydaje mi się, iż opozycja powinna otwarcie o tym mówić, wskazywać także nazwiska prokuratorów, będących dyspozycyjnymi organami PiS. Urzędnicy powinni sobie zdawać sprawę, iż w przyszłości zostaną wobec nich wyciągnięte konsekwencje. Należy to jasno zdefiniować i powiedzieć, aby potem nikt nie był zaskoczony.

To prawda, aferą billboardową powinny zająć się prokuratura i CBA. Obecnie jednak pewnie nie zajmą się, gdyż instytucje te stanowią cześć pisowskiej machiny przestępczej. Bardzo chcielibyśmy się mylić.  Jednak obawiamy się, iż tak nie będzie.

Temu co dzieje się w tej sprawie bacznie powinien także przyglądać się senacki zespół d/s monitorowania praworządności.

AJ

Foto: Salon24

 

Wideo: Platforma News

2 Komentarze

  1. Hasło widoczne na zdjęciu jest celowo wyrwane z kontekstu i jest personalnym atakiem na Rzeplińskiego. Jest to judzenie proste. Prostackie nawet.

  2. Czy szefem CBA jest Mariusz Kamiński? Przestępca ułaskawiony w szemranych okolicznościach?? Jeśli tak, to czego mamy się spodziewać po CBA?

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: