Adamowicz i Majchrowski wygrywają w Krakowie i Gdańsku, Wenta w Kielcach

0
330

Dzisiaj w Polsce  druga tura wyborów samorządowych. Druga tura  wyborów odbywała się w w 649 miast i gminach. Z większych miast druga tura wyborów odbywała się między innymi w Krakowie, Gdańsku, Szczecinie, Kielcach, Olsztynie. W pierwszej turze wyborów w wielkich miastach dostał zdrowy łomot. Największą uwagę skupiały dzisiaj wybory w Krakowie, gdzie Jacek Majchrowski walczy z Małgorzatą Wassermann i w Gdańsku, gdzie Paweł Adamowicz , zabiega o poparcie Gdańszczan walcząc z Kacprem Płażyńskim, Majchrowski i Adamowicz są faworytami tego starcia.  Czy PiS zdobędzie jakieś przyczółki w dużych miastach? Kandydaci Koalicji Obywatelskiej wygrali w Gdańsku, Krakowie i w Kielcach. Z tych miast posiadamy wyniki sondażowe wyniki.  Czekamy na pozostałe wyniki.

Budżet Gdańska to ponad 3 miliardy złotych. Wassermann nie ma w Krakowie, gdyż jutro w poniedziałek przesłuchanie Donalda Tuska w komisji d/s Amber Gold.

Paweł Adamowicz dziękując za wybór, wspomniał o trzech osobach, ważnych dla jego politycznej biografii, będących jego mentorami. Osoby te to Bogdan Borusewicz, Aleksander Hall i Donald Tusk.  Adamowicz dziękował także Kacprowi Płażyńskiemu, wyrażając dla niego szacunek za walkę wyborczą. Adamowicz mówił, iż to wygrana to wygrana demokracji, wygrana Gdańska otwartego, przyjaznego dla mieszkańców, kolorowego, Gdańska solidarnego. W Kielcach także wygrał kandydat Koalicji Obywatelskiej, były sportowiec Bogdan Wenta.

Co ciekawe, wyniki w Gdańsku, Krakowie i w Kielcach były podobne. PiS przegrał tam zdecydowanie, we wszystkich tych miastach zwycięzcy uzyskali zdecydowanie ponad 60% głosów.  Pokazuje to, że PiS w wielu miejscach posiada sufit nad sobą, w miastach tych, gdzie prowadzono badania sondażowe PiS nie jest w stanie osiągnąć więcej.

Paweł Adamowicz, Jacek Majchrowski, to doświadczeni samorządowcy, bardzo dobrzy prezydenci. Gdańsk, to polska perła, miasto bardzo dobrze zarządzane, dobrze rozwijające się.  PiS został zatrzymany, takie są fakty.PiS ma zamkniętą drogę do dużych miast, ma zamkniętą drogę do centrum. W Gdańsku Paweł Adamowicz uzyskał ponad 70% głosów w grupie najmłodszych wyborców!

Bardzo dobre wiadomości dla polskiej demokracji nadchodzą z innych miast. PiS przegrał w Nowym Sączu, gdzie kandydowała żona posła Mularczyka. Popierało ją wielu czołowych polityków PiS. Nic to nie dało. PiS dostał łomot w Szczecinie, gdzie prezydentem nadal będzie Piotr Krzystek.  Kandydat PiS przegrywa także w Radomiu. Krzystek dostał ponad 70% głosów.W  Łomży Chrzanowski wygrał, tam PiS wygrał z PiS. Chrzanowski został wykluczony z PiS, kandydatka popierana przez PiS przegrała z kretesem.

portalsamorzadowy.pl|