Adam Mazguła: Jestem Polakiem i Europejczykiem

0
295

Jestem Polakiem i Europejczykiem, tak też udekorowałem dom, w którym bezpiecznie mieszkam. Będę go bronił przed faszystami, dyktaturą PiSowskiego – kościelnej krucjaty wstecznictwa, kłamstwa i niewoli ludzi oraz myśli.

Urodziłem się i wychowałem na polskiej historii mojej rodziny. Mówię polskim językiem, miałem polskich przodków, mieszkam w Polsce i jej zawdzięczam wychowanie i wykształcenie. Służyłem i walczyłem w jej imieniu, dla jej bezpieczeństwa i stabilności, dla godnego życia wszystkich naszych obywateli.

1 maja 2004 roku Polska stała się członkiem Unii Europejskiej na mocy Traktatu akcesyjnego z 16 kwietnia 2003 roku.

Dla mnie to wielka data, która zwieńczyła pragnienia wielu pokoleń Polaków. Staliśmy się obywatelami europejskiej rodziny wolnych ludzi, których siłą i łączącą ideą jest demokracja, prawa człowieka oraz partnerstwo gospodarcze i polityczne. Było to ostateczne zerwanie z postanowieniami Jałty, które zdradziecko podporządkowały Polskę wpływom Związku Radzieckiego.

Jestem, więc Europejczykiem, członkiem wspólnoty celów i wartości, która zapewnia bezpieczny, z dala od wojen i przemocy, rozwój mojego również kraju. Obywatelem Europy wolności i demokracji, wspólnego rynku i wartości. Europy bez granic, szanującej wszystkie narody, orientacje, kolory skóry i poglądy ludzi.

Jestem Polakiem i Europejczykiem, tak też udekorowałem dom, w którym bezpiecznie mieszkam. Będę go bronił przed faszystami, dyktaturą PiSowsko – kościelnej krucjaty wstecznictwa, kłamstwa i niewoli ludzi oraz myśli.

***

Warto pamiętać, że 1 maja obchodzony w Polsce również Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, święto robotnicze, celebrowane corocznie od 1890 r. ku czci robotników z Chicago, którzy zostali brutalnie spacyfikowani za kampanię domagającą się 8-godzinnego dnia pracy. To piękne, obchodzone w Polsce od 1950 r., majowe święto ostatnio niesłusznie zostało obrzydzone robotnikom i obśmiewane, bo niby „komunistyczne!”

Warto wiedzieć, że 1 maja 1993 r. Polska uznała jurysdykcję Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Tego dnia w 2000 r. rozpoczęto wydawanie pierwszych białych tablic rejestracyjnych z flagą Polski.

Również tego dnia w 2001 r. w Polsce odbyła się pierwsza Parada Równości.

Adam Mazguła

Foto: Adam Mazguła

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: