O nas

Portal Progress For Poland założony został w 1997 roku. W tej chwili jest najstarszym portalem polonijnym, gazetą online, wydawaną poza granicami Polski.

Początkowo portal był internetowym serwisem drukowanego “Dziennika Chicagowskiego”. Odwołujemy się do tradycji Dziennika Chicagowskiego, który był gazetą niepokorną, potrafiącą zabierać głos w trudnych sprawach.

Nie jesteśmy związani z żadną partią polityczna, nie ukrywamy, że bliskie nam są tradycyjne wartości, na których zbudowany został Wolny Świat. Wartości te, to wolny rynek, poszanowanie własności prywatnej, szeroko rozumiane prawa człowieka i ograniczona rola rządu.

Dużą wagę przywiązujemy do analizowania wydarzeń, pisania o tym co ważne.

Naszym celem jest informacja – dobre lub złe wiadomości, ale zawsze rzetelne.

Dziękujemy, ze jesteście z nami!

Życzymy przyjemnej lektury

Peter Dąbrowski
& Zespól ProgressForPoland.org

5 Komentarze

 1. Waszą stronę polecił mi wspaniały polski aktor Wiktor Zborowski. Wszedłem i czytam i jestem z Wami. Pis jest tragedią dla Polski – ale jak na razie nie ma nikogo z opozycji, kto pociągnąłby za sobą ludzi.
  Ja jednak nie tracę nadziei. Niestety tego co zepsuł pis – przede wszystkim rozbudzenia ludzkiej nienawiści i wrogości – długo nie uda się wyplenić

 2. Przez zupelny przypadek trafilam na Wasz portal i sie ogromnie ucieszylam, ze Polonia to nie tylko zwolennicy o narodowo katolickich przekonaniach. Mieszkam w Warszawie i opinie zza oceanu sa dla mnie bardzo interesujace.

 3. Cieszę się bardzo że i za oceanem jest taki portal.
  Bo zakłamanie, obłudę i hipokryzję PiSu trzeba pokazywać i nie pozwolić by zamiatali wszystko pod dywan.
  Ta ‘partia” niszczy ten piękny kraj i nie wolno o tym milczeć.
  Na szczęście nie każdy Polak sprzedał się za 500 zł.
  Tak trzymajcie.

  Pozdrawiam

  Zbyszek G

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: