6 milionów odsłon jednej obłudy

0
212Liceum Batorego protestuje przeciw nieuprawnionemu użyciu „jego wizerunku” do Patointeligencji. Dyrekcja konsultuje się z prawnikami. Ktoś narzygał na dziedziniec prestiżu i trzeba to uprzątnąć, poperfumować obłudą. Patologią jest zakłamywanie prawdy, a nie rapowanie o niej. Na tym polega nowa szczerość, dzieciaki napierdalają prawdę o syfie, w którym tkwimy. Zrobił to chłopiec nie z blokowiska, tylko z elity. Ale elita nie jest lepsza od patologii, tylko umie lepiej to ukryć, bogaciej.
Patointeligencja nie uraża wizerunku szkoły, ona go obnaża. I do tego wzywa się prawników?! Cała Polska jest za fasadą niewygodnej prawdy. Na tym polega dramat, że nie umiemy się z nią zmierzyć. Czy to ogłupiały suweren, wykastrowana opozycja, katolicy, kobiety. Zadowalamy się udawanką, a gdy chłopak to ujawnia, staje się kozłem ofiarnym.
Czy Dyrekcja nie wie, że uczy w liceum młodzież? Dyrekcja nie chadza na bulwary nad Wisłą w weekend? Dywan z opakowań po lekach, psychotropach, haftowany bogato, z błyskiem poczciwych, starodawnych butelek po wódzie. Prywatne czy państwowe szkoły, już w gimnazjach, zaczynał się przypał. 10 lat temu w najbardziej prestiżowym liceum wszystkie dziewczynki, jednej z klas się cięły. Wiem o tym nie z mediów. Wiem to od nich, od koleżanek i kolegów mojej maturalnej w tym roku córki.
Nasze dzieci to inteligencja, wrażliwa, mądra. Pato to wy, dorośli. W hipokryzji i pipokryzji – mamy 1 miejsce w depresji dziewczyn. Rozpad psychiatrii dziecięcej, przepełnione sale, bunt lekarzy. Wsadzamy nasze dzieci w dyby polskiej edukacji i chcemy za to laurek z paskiem, jak matury? Licea, gdzie nauczyciele znęcają się nad uczniami dla ich dobra. Warszawskie liceum gdzie dzieciak samobójczo skacze z okna zaszczuty przez klasę, spada i wraca na lekcję.
To zaczęło się już gdy patointeligencja była podwożona suvami do przedszkola. Dom, wakacje zagranicą, pies, kariera, dziecko. Nie da się w jednym pokoleniu nadrobić dorobku kilku. Zagrać w reklamie dobrobytu jadąc na deficycie uczuć, DDA, lęku o jutro.
Szanowna dyrekcjo Batorego, gdzie uczy się o przyczynach i skutkach historii. Picie, ćpanie nie jest objawem demoralizacji. Jest reakcją na nią. Na wymagania, na problemy, na beznadzieję depresji. Pozwijcie rodziców, pozwijcie całe pokolenie rodziców, ich dziadków pijących żeby zapomnieć, a nie się nauczyć jak żyć.
Patointeligencja – 6 milionów odsłon na You Tube, jednej odsłony naszej obłudy. Za Matem stoi jego ojciec. Wspiera go i prawdę o której chłopak genialnie rapuje. Elity są łatwym celem – poprzewracało się im w głowach, zepsucie godne Hollywood. Suweren po prostu chla w domu, śnieg odgarnia zamiast wciągać, żre schabowego i o tym nie śpiewa.
Jak połączyć fakty, liczby, reformy szkolnej czyli tłoczenia w bydlęcych wagonach edukacji z obrazkiem komunijnym? Nie wiem co się ślubuje w szkołach, ale powinno się zmienić szkolne, wzniosłe hymny, na Patointeligencję, prawdziwy tekst z melodią naszych czasów.
DYREKCJO BATOREGO zamiast pozywać patointeligencję powinniście być z niej dumni. Nie zdołaliście zatłuc w Macie inteligencji, odwagi, talentu. Gratuluję sukcesu pedagogicznego.

Manuela Gretkowska

źródło: facebook.com. Tekst Oryginalnie ukazał się na profilu pisarki

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: