50 tysięcy ludzi przed Pałacem Prezydenckim

0
451

Ponad 50 tysięcy ludzi uczestniczyło dzisiaj w manifestacji pod Pałacem Prezydenckim, protestując przeciwko zmianom ustaw o sądownictwie.  Nie ma znaczenia, ile podaje pisowska zakłamana policja. Ratusz w Warszawie podał taką liczbę manifestantów, zaś Roman Giertych liczbę manifestantów ocenił na 200.000.  Przemawiał między innymi jeszcze do niedawna autorytet dla wielu działaczy PiS prof. Strzembosz, w ostrych słowach krytykujacy wprowadzone zmiany, manifestacje, na żywo transmitowane w mediach społecznościowych trwają w wielu innych miastach. Wielka manifestacja odbywa się także we Wrocławiu, Gdańsku i blisko setce innych polskich miast.  Podczas manifestacji pada wiele słusznych słów, muzycy grają ładne piosenki.  Kolejne manifestacje jutro.

Premier Szydło w PiS-telewizji wygłosiła orędzie do narodu. Tekst orędzia był żenującym kłamstwem, pokazującym, iż na czele polskiego rządu stoi kłamczucha, reprezentująca niski poziom moralny. Zaczynają się pierwsze reperkusje międzynarodowe pisowskiego zamachu stanu.

Francja rozważa wycofanie się z organizacji szczytu Trójkąta Weimarskiego z jej udziałem oraz Niemiec i Polski. Mówiono, iż szczyt miałby się odbyć w przyszłym miesiącu.

Francja nie chce firmować swoją twarzą obecnej sytuacji w Polsce, dlatego zastanawia się nad wycofaniem się z organizacji szczytu. W kuluarach francuskiego resortu obrony i spraw zagranicznych mówi się, że polityka Polski i Francji jest całkowicie rozbieżna. Chodzi między innymi o podejście do klimatu, ochrony środowiska, a nawet kwestii walki z terroryzmem. W tych ważnych dziedzinach Polska i Francja nie mają praktycznie o czym ze sobą rozmawiać.

Przypuszczamy, że prezydent Duda będzie grał na zwłokę, może jedną z ustaw odeśle do Trybunału Konstytucyjnego, który uzna ją za zgodną z konstytucją. Dudzie i jego pisowskim mocodawcom może zależeć na tym, aby Komisja Europejska musiała czekać i tym samym nie mogła do zakończenia procesu legislacyjnego uruchomić procedury art.7 Traktatu o Unii Europejskiej. Czy gra ta przyniesie skutek? Mam nadzieję, iż nie i Komisja sprawnie podejmie działania zmierzające do przywrócenia praworządności w Polsce.

Polonijne media jak zwykle w sposób zakłamany relacjonują wydarzenia w Polsce.

Foto: TVN 24.pl

 

Opracował AJ

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: