Czy rząd nielegalnie podsłuchuje obywateli?

1
79


Dzisiaj w Sejmie zorganizowano konferencję prasową, podczas której skierowano fundamentalne pytanie do premiera? Czy rząd posługuje się systemem Pegasus? System ten to bomba cybernetyczna pozwalająca rządowi dowolnie podsłuchiwać obywateli, oczywiście bez kontroli i nadzoru sądu. System „Pegasus” pozwala na przykład, wejść do twojego smartfona, pozwala zamienić je w urządzenie nagrywające Ciebie, czy Twoją rozmowę.

Media dotarły do faktur, które mogły sugerować zakup tego systemu powszechnej inwiligacji, przez jedną ze służb, konkretnie CBA. W związku z powyższym, w trakcie konferencji prasowej zadano pytanie skierowane do premiera Mateusza Morawieckiego, czy system „Pegasus” jest w posiadaniu rządu i w jaki sposób autoryzowane jest jego wykorzystanie.

System Pagasus jest system ze świata Orwella oczywiście.  Umożliwia on totalną inwiligację społeczeństwa.

W trakcie konferencji posłowie Koalicji Obywatelskiej mówili, iż decydenci w sprawie systemu Pegasus znajdują się poza Polską. Sprawa staje się więc ważna także z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa.

Domagamy się odpowiedzi od premiera na pytanie czy system „Pegasus” jest w Polsce? Pozostaje odpowiedź na pytanie wobec dziennikarzy.  Sprawa ma charakter poważny, możemy mieć do czynienia z masowym łamaniem praw obywatelskich? Czy mamy do czynienia w Polsce,  z przestępczą inwiligacją obywateli.  Czy premier będzie miał odwagę odpowiedzieć na zadane pytania?

System Pegasus stworzono w Izraelu, o jego wykorzystywaniu w Polsce pierwsi poinformowali Kanadyjczycy.

Foto: Najwyższy czas

Wideo: @ Platforma News

1 Komentarz

  1. Centralne Biuro Antykorupcyjne z szefem Bejdą wymknęło się z kontroli, jakiegokolwiek nadzoru i stało się państwem w państwie. Oczywiście, że kupili system Pegasus, a znając niedemokratyczne zapędy, system inwigilacji pisowskich rządów będą używać do podsłuchiwania, szantażowania i hejtowania przeciwników politycznych.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: