Śmierć Agnieszki Pysz

0
480

W Areszcie Śledczym Warszawa-Grochów, gdzie na początku czerwca zmarła osadzona 38-letnia kobieta, mogło dojść do szeregu nieprawidłowości – poinformował Rzecznik Praw Obywatelski Adam Bodnar. RPO przedstawił wyniki kontroli w sprawie, która jest dla niego “jedną z ważniejszych w tym roku”. Służba Więzienna odpowiada, że strażnicy więzienni “reagowali na skargi osadzonej, także dotyczące złego samopoczucia i zgłaszali je służbie zdrowia”.

Ministerstwo sprawiedliwości zleciło kontrolę, co szumnie obwieszczono. Co wyniknie z tej kontroli? Oczywiście nic.

Mamy więc kolejną tragiczną śmierć w areszcie. Państwo PiS będzie zlecało kontrole, opowiadało, że wyjaśnia sprawę. Przy pomnijmy sprawę Igora Stachowiaka, gdzie okazało się, że w półtora roku po bestialskim zamordowaniu na wrocławskim komisariacie. winni otrzymali awanse i nagrody. Winnych śmierci Stachowiaka nie ma. Jak będzie tym razem? Ministerstwo będzie zlecało kontrole, a tak naprawdę będzie dążyło do zatuszowania sprawy. Przykładów na uzasadnienie, udowodnienie tej tezy mamy sporo, najlepszym dowodem są mogiły ofiar pisowskiego bezprawia.

 

 

Dzisiaj odbyło się posiedzenie  Sejmowej. Komisji  Sprawiedliwości. Podczas posiedzenia Komisji wykazano nieprawidłowości, co oczywiste. Do śmierci tej mogło nie dojść gdyby tylko ludzie odpowiedzialni za życie osadzonych, wykazali choć odrobinę zaangażowania i szacunku dla człowieka.

Przypadek Agnieszki Pysz pokazuje, że w państwie PiS, gdy to przejmuje odpowiedzialność nie można czuć się bezpiecznie. Pani Agnieszka Pysz konała przez tydzień, prosząc o pomoc medyczną. Pomocy państwo PiS jej odmówiło. Pokazuje to prawdziwą naturę państwa PiS.

Więcej na ten temat w materiale wideo z konferencji prasowej j posłów PO jaka dzisiaj odbyła się w Sejmie.

opracował AJ

Foto: Onet Wiadomości

Wideo:Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: