Nowy lotniskowiec Gerald Ford

0
919

 

Prezydent Donald Trump z wielką dumą wygłaszał przemówienie z okazji przekazania  marynarce wojennej nowego lotniskowca Gerald R Ford.  Prezydent mówił, iż ten potężny lotniskowiec o wyporności 100.000 ton to przesłania dla świata. Nowy lotniskowiec ma przypieczętować amerykańską supremację na morzach świata.

Lotniskowiec Gerald Ford to pierwszy okręt, w swojej nowej klasie, mocno unowocześniony lotniskowiec klasy Nimitz. O ile lotniskowce klasy Nimitz mogły dziennie wykonywać 140 misji lotniczych, na nowym lotniskowcu liczba ta zwiększona została do 180. Co istotne mniej liczebna jest załoga lotniskowca.

Mimo to w specjalistycznych pismach pojawiają się publikacje krytykujące strategię obraną przez NAVY i armię USA. Niektórzy przekonują, iż lotniskowce w razie konfliktu militarnego w pierwszym szeregu narażone będą na ataki ze strony przeciwnika.  Nikt na dobrą sprawę nie wie, na ile skuteczna okaże się obrona przeciwrakietowa okrętów NAVY, jak i ochrona przed atakami łodzi podwodnych, atakujących torpedami z głowicami jądrowymi.  Niektórzy twierdzą, że wielkie lotniskowce to jak pancerniki w czasie II wojny światowej, okręty, które w wojnie nie odegrały żadnej poważniejszej roli. Niektórzy eksperci przekonują, że przyszłość należy do niewielkich okrętów, wyposażonych w bardzo zaawansowaną broń rakietową. Na razie obowiązuje doktryna wiary w siłę wielkich lotniskowców, wiary w to, iż są one poza zasięgiem ataku dla nieprzyjaciół.

Kongres o sankcjach na Rosję

Obie Izby Kongresu doszły do porozumienia w sprawie sankcji na Rosję, w związku z mieszaniem się jej w proces wyborczy w USA. Sankcjom przeciwny jest prezydent, aczkolwiek w Kongresie wyraźnie widać większość do obalenia ewentualnego weta prezydenta. W Senacie ustawa przeszła większością 97-2.Minęło 6 miesięcy prezydentury Trumpa. Przyniosła ona 1998 wpisów prezydenta na Twitterze i 0 ważnych legislacji. Ustawa o sankcjach nałożonych na Rosję może być pierwszym aktem prawnym jaki prezydent otrzyma do podpisu.

Wodeo: Matsimus Gamingoutube

Foto: Fox News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: