20 kwietnia Macierewicz za $50.00 wystąpi w Chicago

7
4403

Reporterka Radia TOK FM dotarła do opinii biegłych, sporządzonej dla Prokuratury badającej smoleński wypadek lotniczy. Ekspertyza biegłych to obszerny,  liczący sobie 4 tysiące stron dokument. Ekspertyza wyklucza zamach, jak i za udowodniony uznaje fakt przecięcia lewego skrzydła przez brzozę. W Polsce PiS, nabrał wody w usta, odwołano posiedzenie Sejmowej Komisji  Obrony Narodowej,  gdzie opozycja zamierzała pytać o cytowaną ekspertyzę.

Tym ciekawiej wygląda zapowiedziana wizyta Antoniego Macierewicza w Chicago. Były minister Obrony Narodowej i szef Komisji Smoleńskiej przyjedzie w otoczeniu członków swojej Komisji.  20 kwietnia rano przewidziano spotkanie w śródmieściu Chicago dla dziennikarzy, polityków  w jednym z hoteli w śródmieściu Chicago.  Rozumiemy, że były minister przedstawi wyniki dotychczasowych prac swojej Komisji. Poranne spotkanie ma być prowadzone w języku angielskim.

Sprawa wygląda pasjonująco. Macierewicz nie zdecydował się do tej pory  przedstawić w kraju wyników prac swojej Komisji w Polsce. Były przewodniczący Komisji uciekł do Ameryki. Nie wiemy, czy przyjedzie na zapowiedzianą prezentację. Macierewiczowi pozostała jak widać jedynie Ameryka i polonijne towarzystwo. Nie przypuszczamy, aby wizyta Macierewicza spotkała się z większym zainteresowaniem amerykańskich mediów, aczkolwiek będziemy ją śledzić i uważnie obserwować.

Wieczorem, w kościele św. Ferdynanda, w polonijnej świątyni, odbędzie się feta na część Macierewicza z poczęstunkiem. Spotkanie z byłym ministrem kosztować ma $50.00, a więc sporo. Opłata jak informują organizatorzy będzie pobierana przy wejściu.

Przypomnijmy tutaj, że po ostatnim pobycie  Antoniego Macierewicza w Chicago, gdy pieniądze  dla ministra zbierano do kapelusza, uzbierano pokaźną sumkę. W związku z powyższym, działacz polonijny, były sekretarz Wydziału Stanowego Kongresu Polonii Amerykańskiej Krzysztof Koch wysłał do Prokuratora Generalnego, Seremeta zawiadomienie o możliwości popełnienia przez  Macierewicza. Koch zapytywał między innymi, czy Macierewicz uwzględnił ten dochód w swoim zeznaniu podatkowym?

Chicagowska Archidiecezja zapowiadała, że nie pozwoli na wykorzystywanie świątyń do celów politycznych. Władze kościelne, nie potrafią jednak wyegzekwować tego postanowienia. Parafia św. Ferdynanda znajduje się w dzielnicy, gdzie Polaków mieszka coraz mniej.  Ciągle jednak w okolicach ulic Belmont i Central w Chicago, do Harlem mieszka ich sporo. Kościół św. Ferdynanda stał się takim polonijnym  biurem wyborczym PiS.

Spodziewamy się, że wizyta Macierewicza może być ogromną „przygodą” intelektualną. Spodziewamy się festiwalu smoleńskich bredni. Często jest tak, iż Polacy politycy, związani z PiS, w Polsce krępują się. Trochę się hamują. W Chicago, gdzie pewna część Polonii została ogłupiona, także dzięki bredniom powtarzanym jako Prawda Objawiona w polonijnych świątyniach, puszczają hamulce i politycy PiS mówią rzeczywiście co myślą, a przede wszystkim opowiadają to, co chce usłyszeć, polonijna publiczność. Polusy dzięki temu czują się dowartościowani, jako ludzie, którzy zostali dopuszczeni do wiedzy tajemnej. Przypuszczamy, że i tym razem Antoni Macierewicz nie zawiedzie polonijnej publiczności.  Macierewicz w Chicago bywał wielokrotnie i zawsze sprostał zadaniu,opowiadając piramidalne brednie.  Tak będzie im tym razem. Fakt, że Macierewiczowi pozostała już tylko Polonia w Chicago, politycznie nic zupełnie nie znacząca, pozbawiona jakichkolwiek politycznych wpływów obrazuje skalę upadku tego polityka. Pozostały mu podziemia polonijnego kościoła i kasowanie polonijnych naiwniaków “po 5 dych”.

Wideo: @Platforma Obywatelska

 

Foto: TVN24

Andrzej Jarmakowski

 

7 Komentarze

  1. Stary spleśniały budynek z 1927 roku, może wtedy to było jakieś cudo, a dzisiaj to hotel 5 klasy. $116 za pokój i nawet nie ma klimatyzacji. W motelu na Harlem obok Rich`s Dali jest $60 pokój za noc. Tu drożej tylko dlatego, że to centrum miasta.

  2. Gwiazdy zatrzymują się w Chicag zazwyczaj w Penisula Hotel, tam nocowały ostatnio Angelina Jolie, Jennifer Lawrence. Macierewicza do Penisula nie wpuszczą,bo za głupi. Czy tam w Chicago jest jeszcze tylu głupków że za 50 dolarów będą słuchać tego debila ??? Kochana Polonio stuknij się w głowę !!!

  3. Warto jednak było pójść i posłuchać co mówi, co powiedział i podyskutować. Nieobecni nie mają racji!

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: