2 miliardy złotych na leczenie raka, czy na propagandę TVP?

0
221

Pisaliśmy o tym wielokrotnie. Polska służba zdrowia jest niedofinansowana, szpitale zadłużone. Na wizytę u specjalisty czeka się miesiącami.  W Polsce na rozmaite postacie nowotworów choruje ponad milion osób.  Z tego rocznie umiera 100.000. Na chemioterapię przeznacza się nie cały miliard. Wielokrotnie podawaliśmy przykłady sytuacji, kiedy brakuje środków na nowoczesne terapie. Niektóre z nich nie są refundowane przez NFZ. W wielu przypadkach Polska jest jedynym krajem w Unii Europejskiej, gdzie wiele nowoczesnych terapii nie jest refundowanych, przez co nie są one dostępne dla wielu polskich pacjentów. Polscy pacjenci są w znacznie gorszej sytuacji, niż pacjenci, w teoretycznie biedniejszych krajach UE jak Rumunia, czy Bułgaria.

Proszę zestawić sobie ten miliard przeznaczony na leczenie onkologiczne, z dwoma miliardami, jakie otrzyma tak zwana telewizja publiczna. To wielki skandal.

PiS idzie na całość! Partia Jarosława Kaczyńskiego wie, że bez zakłamanej Telewizji Publiczne, która publiczną nie jest może nie wygrać wyborów. Boi się tego. Tak na dobrą sprawę, debata o pieniądzach dla Kurwizji, była testem dla rządu i prezydenta RP. Testem na elementarną przyzwoitość. Rząd PiS woli przeznaczyć ogromne środki na telewizję publiczną, niż na leczenie Polaków. Dla Prawa i Sprawiedliwości ważniejsza jest propaganda, niż leczenie Polaków.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości ma krew na rękach, krew tych Polaków, dla których zabrakło funduszy na opłacenie nowatorskich metod leczenia.

Dla rządu PiS ważniejsze są dwa miliardy złotych na zorganizowany przemysł nienawiści, pogardy i kłamstwa, niż środki na zdrowie Polaków. Te dwa miliardy złotych, to pieniądze przeznaczone na kampanię wyborczą, Andrzeja Dudy.

To pokazuje także jak nie samodzielnym politykiem jest Duda. Nie potrafi on niczego wymóc na swoim obozie politycznym. Sejm miał okazję pomóc tym najbardziej potrzebującym chorym. Dla PiS jednak propaganda jest ważniejsza.

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: