Pikieta KOD w Chicago

45
1660

IMAGEZgodnie z zapowiedzią 17 stycznia w Chicago i w innych miastach USA odbyły się pikiety organizowane przez Komitet Obrony Demokracji. Uczestnicy pikiet manifestowali przeciwko deptaniu konstytucji przez obecną władzę, oraz likwidacji niezależności mediów publicznych, służby cywilnej. Manifestowano także przeciwko inwiligacji bez nadzoru sądowego,

W Chicago mino mroźnej pogody zgromadziła się pod konsulatem setka osób. Była też kontrmanifestacja osób, które wspierają PiS i tym samym wyrywanie Polski z instytucji europejskich i przenoszenia starej Ojczyzny w orbitę wpływów Wschodu.

Policja dbała o to, aby nie dochodziło między obu grupami do żadnych incydentów. Manifestacja KOD pełna była dobrego humoru, zaś uczestnicy pikiety nie   żałowali gardeł w celu przekrzyczenia politycznych oponentów. Co generalnie się udawało.

Świetnym pomysłem było przygotowanie transparentów z podobiznami polityków PiS wywodzących się z PZPR. Ponieważ pod adresem uczestników pikiety KOD krzyczano „czerwona hołota”, w górę wznoszono transparenty z napisami PiS, PZPR i zdjęciami ministra Jasińskiego i posła Piotrowicza, dawnego komunistycznego prokuratora, obecnie likwidatora Trybunału Konstytucyjnego. Uczestnicy pikiety krzyczeli wówczas pod adresem oponentów „czerwona hołota”. Mówiono: „to są wasi bohaterowie”. Skutecznie zamykało to usta zwolennikom PiS. Wznoszono okrzyki w obronie Trybunału Konstytucyjnego oraz Konstytucji RP, jak i wolnych mediów. Manifestantów ze strony KOD cechował dobry humor :pod adresem oponentów krzyczano „chodźcie z nami”.

kodPikieta została doskonale przygotowana przez koordynatorów KOD, sporo było flag polskich i unijnych, co podkreślało przywiązanie uczestników pikiety do europejskich wartości, jak wolność, demokracja, braterstwo.

Podkreślić należy zaangażowanie z obu stron, w trakcie pikiety panował siarczysty mróz, mimo to ludziom chciało się wyjść z ciepłych domów, aby zamanifestować swoje przywiązanie do wyznawanych wartości.

Pierwsze relacje jakie można było zobaczyć w internecie świadczą o sporym zaniepokojeniu środowisk związanych z PiS. Jakby nie mogli się pogodzić, że ich ogląd sytuacji w Polsce będzie jedynym.

Foto: KOD, facebook.com Bruno Jablonowski

AJ

 

fOTO

 

 

 

 

 

Y

 

 

 

 

 

 

 

 

WLODARCZYK

 

 

 

 

 

 

 

Sobczak

45 Komentarze

 1. Art. 129. Zdrada dyplomatyczna

  Dz.U.1997.88.553 – Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny
  Kto, będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją, działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej,
  podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

  • Brawo! Cieszę się, że Pan Janus dołaczył do nas i przeszedł na właściwą stronę. Rozumiem, że Pan Janus uważa, że Pani szydło i Pan Waszczykowski mają zostać zapuszkowani na 10 lat. Brawo, dziekujemy za poparcie.

   • Pani Bozeno czy ja napisalem ze tam czy tam przechodze pokazalem kodeks karny Art. 129 zdrada dyplomatyczna .Jesli pani nie byla organizatorem tej pikety to prosze sie nie martwic .Jesli nie rozumiepani tego przepisu to bardzo prosze pana Jarmakowskiego o wytumaczenie o co chodzi .Jak pani zauwazyla ja staram sie do sprawy podejsc metorycznie i dyplomatycznie .Jesli nie rozumie pani art to polecam cytat- Kodeks karny
    Dz.U.1997.88.553 – Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny
    Część ogólna
    Rozdział I. Zasady odpowiedzialności karnej
    Art. 1. Warunki odpowiedzialności karnej http://www.arslege.pl/kodeks-karny/k1/ Czy pani Szydlo wychodzi na ulice w Chicago czy min Waszczykowski cytat– obcego państwa lub zagraniczną organizacją, działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej,== Koniec cytatu .Jak pani uwaza czy swoim postepowaniem dziala pani na szkode Panstwa Polskiego ??? Tak samo tutaj jesli sa wybory i wiekszosc wybrala Demokratow lub Republikanow to nie dol ale gora ma demonstrowac nie zadowolenie bo ktos inny przyjmie wladze a to mozna inaczej nazwac — Logika jako dział filozofii to nauka normatywna, analizująca źródła poznania pod względem prawomocności czynności poznawczych z nimi związanych. Zajmuje się badaniem ogólnych praw, według których przebiegają wszelkie poprawne rozumowania, w szczególności wnioskowania. Logika, jako dyscyplina normatywna, nie tylko opisuje jak faktycznie przebiegają rozumowania, ale także formułuje twierdzenia normatywne, mówiące o tym, jak rozumowania powinny przebiegać.Co tak wszyscy sie uwzieli i wpychaja mi do ust slow ,ktorych nie wypowiadam

    • Szanowny Panie, czy to znaczy, że wolno było organizować spotkania w kościołach ,salkach i pomawiać uprzednie rządy i Polaków, przez różne indywidua. poza tym co z naszym szpiegiem wojskowym, który donosił na Polskę od 1970 r?Czy ten art ich nie dotyczy??

  • Panie Janus, w USA mieszkaja wolni ludzie i moga manifestowac swoje poglądy. Pan ich bezczelnie straszy. Nikt sie tymi idiotyzmami nie przejmie. pana wysiłki w celu zastraszania ludzi są bezcelowe. na to są zresztą odpowiednie paragrafy. Obecny polski rząd mam w dupie. Dio widzenia. I proszę przestac straszyc ludzi, to co pan robi to jest bezpodstawne grożenie.

 2. brawo KOD Chicago, Brawo panowie Włodarczyk, Kokociński, dziekujemy.. Jak to dobrze, że pokazaliśmy, że nie całe Chicago jest ogłupione propagandą PiS-u

 3. cytat– Po kilkudziesięciu minutach, kiedy członkowie Komitetu Obrony Demokracji poddali się i rozeszli do domów, reprezentanci środowisk patriotycznych Chicago odśpiewali pieśń “Boże, coś Polskę”. http://niezalezna.pl/75100-nie-oddamy-chicago-nie-oddamy-polski-sukces-demonstracji-klubu-gazety-polskiej Panie Jarmakowski co pan na to .Prosze wejsc na moj FB i tam bedzie wzmianka na ten temat .Pani Bozenko ma pani bardzo piekne imie prosze je pielegnowac i pomyslec o sobie a nie o mnie

  • Dobry przykład kłamstwa. Pan panie Janus jest kłamcą. Byłem na miejscu i dzidziałem. Po godzinie manifestacji na zakończenie wspólnie praktycznie odśpiewano Boże coś Polskę. Całośc trwała około godziny, było -25 C. bardzo zimno. Reklacja w niezaleznej .pl jest typowym przykładem zakłamania. Takich okrzyków jak Pan tam piszą nie było. PiS jak widać zaskoczony powodzeniem pikiety KOD, było nas 102, mniej więcej tyle samo co PiS-u usiłują zakrzyczeć rzeczywistość. Zostało wam jak widac już tylko kłamstwo. Kłamstwo jest waszym jedynym argumentem.

  • Edward Janys ! Na co przeznaczyłes te 1325 dolarów które dostałeś 2 tygodnie temu od Władinira Putina?? Kiedy następna wypłata??

 4. Tak jak już wspominałem w kilku miejscach, w związku z próbami zastraszania, bezpodstawnego oskarżania, i zwykłego opluwania przez pana Janusa – zajmiemy się jego sprawą w odpowiednim czasie. Zbieramy materiały i nasi prawnicy w odpowiednim czasie podejmą właściwe kroki. Na razie może pisać co chce, ale musi pamiętać, że mieszkamy w państwie, gdzie prawo jest respektowane i prędzej czy później osoby naruszające to prawo są pociągane do odpowiedzialności.

 5. Pare tygodni temu poradzilam czlonkom KOD w moim komentarzu,(ktory nie zostal umieszczony) zeby zebrali sie pod Konsulatem na demonstracje, popatrzmy -zrobili to . Nigdy sie nie spodziewalam ze, posluchaja kogos z PISu, a jednak . I spotkalismy sie po przeciwnych stronach.
  My przyzwyczajeni do warunkow pogodowych pod Konsulatem , ale nasze biedactwa pomarzly I po 45 – ciu minutach odjechali.
  Panie Jarmakowski, to nie klamstwa , sa nagrania orginalne . Ciekawa jestem czy dzisiaj moj komentarz zostanie umieszczony. Pozdrawiam

  • A jednak Pani kłamie. Pikieta KODU przewidziana była na około godzin. A tak to trwało. Na koniec razem z wami odśpiewano Boże coś Polskę, czy cos takiego. Pikietę zakończono. Nikt ani przed wami nie uciekał, ani sie nie zwijał. Był koniec i dobrze to wiedzieliście. No cóż PS-owi zostały tylko kłamstwa. Niech zyje demokracja !!!

 6. Andrzej Jarmakowski
  01/17/2016 at 5:58 PM

  A co bedzie jak Niezalezna udowodni panu w nagranach filmowych jake posiada ze to co pan pisze jest tylko panska fantazja. Cytat Dobry przykład kłamstwa. Pan panie Janus jest kłamcą. Byłem na miejscu i dzidziałem. Po godzinie manifestacji na zakończenie wspólnie praktycznie odśpiewano Boże coś Polskę. Całośc trwała około godziny, było -25 C. bardzo zimno. Reklacja w niezaleznej .pl jest typowym przykładem zakłamania. Takich okrzyków jak Pan tam piszą nie było. PiS jak widać zaskoczony powodzeniem pikiety KOD, było nas 102, mniej więcej tyle samo co PiS-u usiłują zakrzyczeć rzeczywistość. Zostało wam jak widac już tylko kłamstwo. Kłamstwo jest waszym jedynym argumentem == Koniec cytatu Pana Komentarz tez poszedl swiat to znaczy ze pana strasze .Po prostu chce pokazac swiatu jaka mamy Polonie

  • Czytałem i widziałem te relację, Ponieważ widziałem wszystko na własne oczy, proszę nie ścimniać. Trochę uczciwości proszę… Relacja radia Polonii 2000 może służyć za wzór zakłamania. Wrecz podkrecznikowy przykład

  • Pokazuj sobie towarzyszu Janus Edward, pokazuj jaka mamy polonie, ale dlaczego za to bierzesz wynagrodzenie od Putina??

 7. Nie wpuściłem komentarza pana janusa z linkiem do relacji z manifestacji KOD Radia Polonia 2000, bardzo zakłamanej, nieprawdziwej, odpowiednio spreparowanej. Widać PiS bardzo przestraszył się sukcesu pikiety KOD, w tej chwili kłamstwo jak widać jest jedynym ich argumentem. W niewpuszczczonym komentarzu Pan Janus uzasdania także potrzebę, czy chęć nie wiem jak tio nazwać, straszenia uczestników parady paragrafami KK, z którego to kodeksu kiedyś też go sądzono. jak widać ludzie się zmieniają i teraz sami chcą wsadzać. Zauwazyłem w internecie wyraźne podniecenie pikietą KOD w Chicago. na portalu “niezalezna pl. tez sie pokaząła relacja, bardzo zakłamana. Zapewne zaraz pokaże sie kolejna zakłamana relacja na portalu Karnowskich “wpolityce.pl. Potem coś napisze Gazeta Polska , apotem Wiadomości w telewizji publicznej pokażą jak to dano odpór odsuniętym od koryta w Chicago.

 8. Panie Wlodarczyk podalem film jako przyklad jak bylo naprawde.Film nie przeszedl cenzury czy mam rozumiec ze ten film znadzie sie tez w sadzie czy waszej demokracji pod dywan .Ja jako 5ta wladza czyli media spoleczne zrobiem wszystko zeby o was dowiedzial sie swiat bedziecie slawni no i macje za darmo reklame a reszte sumienia jesli je macje zostwaiam wam .Pozdrawiam edward janus .

 9. na zakoczenie prosze pokazac swoj film swoje zdjecia KOD to przekaze dalej a nie wciskac ze to bylo tak a nie tak ,Wszyscy zli tylko Jarmakowski jest cacy i nikogo nie oklamuje .Pokaze swiatu jak bylo od waszej strony ale prosze o material rzetelny.Ja nie jestem potej czy po tamtej stronie .macie material to pokazcie ale nie na buzie 21 wiek ma sie iphone gdzie mozna robic i zdjecia i filmy.Panie Jarmakowski prosze material wasz filmowy pokazac na waszej stronie to choc nie moge komentowac bo demokracja to przekaze w media spoleczne proste i nie potrzeba komentowac ze ci tacy a ci tacy ze janus to klamca itd

  • Towarzyszu Edward Janus ! To wyście tej demonstracji nie nagrywali profesjonalna kamera?? To wypłate od Putina 1325 dolarów żeście wzieli, a co z funduszami na kamere? Ukradło się ? Ukradło? Oj jak Putin się dowie, to będzie z wami kiepsko towarzyszu Janus Edward.

 10. Nie byłem na manifestacji z przyczyn rodzinnych ale ten jakiś Edward Janus to bardzo duży bzik i oszołom. Może on te oskarżenia będzie robił w Syrii albo w Pakistanie. Skąd takich idiotów biorą. Czy to produkcja PIS-dy. Kaczyński to z pewnością gej, który to ukrywa i to jest najbardziej śmieszne. Ne mam nic przeciwko gejom ani lesbijkom bo top normalne. Ale to zakłamanie jest okrutne i jeszcze straszenie tą swoją tępotą.

  • Jarosła Kaczyński to nie gej, to jest pedał i dlatego to ukrywa. A teraz ten złodziej Kaczyński wzioł się za wycinanie Puszczy Białowieskiej. W SKOKach juz tyle nakradł, że SKOKi upadły, nie da sie kraśc więce, w Polskiej Miedzi nie może karaść, bo miedz po 4500 dol. za tone, to teraz Kaczyński kradnie w lasach państwowych, wyrąbuje puszcze która rosła 250 lat.

 11. Panie Krzystofie kibic zdala >>> ale jak juz pan podiol ta rekawice to warto sobie przypomiec Urodziny KPH- Janusz Palikot tańczy z Anią Grodzką https://www.youtube.com/watch?v=YmAyRbDOSSc Twój Ruch eu A moze to jest panu potrzebne do czegos cytat DUI

  On April 23, Krzysztof Koch, 65, of Northbrook, was arrested on the 900 block of Shermer Road and charged with driving under the influence of alcohol, driving under the influence with a BAC. 08 or more, leaving the scene of an accident, failure to give aid or information, operating an uninsured motor vehicle and making an improper turn, according to police. http://patch.com/illinois/glenview/glenview-man-charged-with-filing-false-police-report .Panie Jarmakowski ciekawych ma pan ludzi .Mam dalej pokazywac na temat tego pana czy pokazac w mediach z kim pan Jarmakowski sie zadaje

  • Podawać ! Podawać ! Prawde zawsze trzeba głośno mówic. Nie ważne czy to Pan Koch , czy Kaczyński. A ja o tobie Edward Janus kryminalisto i agencie Putina też mam informacje.

 12. Do zobaczenia w naqstepnych wyborach za cztery lata .Mysle ze komitet obrony degeneratow politycznych zbierze wiksza grupke.

 13. Znow mamy paradoksalna sytuacje panski kolega Krzysztof Kocha obraza mnie a pan cicho siedzisz a swego czasu to niby pana obrazalem i moje wpisy z niknely cytuje panske slowa Panie Jarmakowski === Podkreślam, że pana komentarze na facebooku były obraźliwe pod adresem mojej osoby. Obraźliwe to najdelikatniejsze słowo jakiego można uzyć — koniec cytatu .A jak pan mysli czy pan Koch tymi wypowiedziami obraza kogos czy nie cytat–
  Krzysztof Koch, Norhbrook Iliinois.
  01/17/2016 at 7:19 PM

  Nie byłem na manifestacji z przyczyn rodzinnych ale ten jakiś Edward Janus to bardzo duży bzik i oszołom. Może on te oskarżenia będzie robił w Syrii albo w Pakistanie. Skąd takich idiotów biorą. Czy to produkcja PIS-dy. Kaczyński to z pewnością gej, który to ukrywa i to jest najbardziej śmieszne. Ne mam nic przeciwko gejom ani lesbijkom bo top normalne. Ale to zakłamanie jest okrutne i jeszcze straszenie tą swoją tępotą.– Koniec cytatu bez komentarza Swoja droga to tak naprawde sie ciesze ze moglem poznac panskich ludzi .Duzo sie od nich nauczylem i od pana panie Jarmakowski tez .Material z Copy i poszly w media spoleczne .Powodzenia .A ja myslalem ze nasz jez ojczysty jak tak czysty jak Progress in Poland .Moze pan zna jeszcze wiecej ludzi ,ktorzy moga obrazac na paskim FB czy gazecie o pieknej nazwie Progress in Poland nie mam na mysli Progress in hate https://www.facebook.com/edward.janus.9 gdzie wchodzi codziennie ponad 300 ludzi plus kilkanascie grup plus media You Tube .Naprawde bedziecie slyszani na calym siecie .

 14. Nie wpuszcam komentarza Pana Janusa o Panu Kochu, gdyz jest nie na temat.

 15. Panie Jarmakowski, nie cenzuruj nikogo. Będzie weselej, wpuść każdego idiotę.

  • Dlaczego Panie Krzysztofie wyzywa Pan kogoś od idioty?

   Pokazanie obu demonstracji na filmie przybliżyłoby czytelnikom – widzom, która demonstracja była liczniejsza.
   Dobrze Pan pisze, żeby nie cenzurować, ale czemu autor tej strony blokuje takie relacje filmowe tego możemy się jedynie domyślać.

 16. Panie Zbyszku tu nie chodzi o blokowanie. Relacja, której nie wpuszczono jest na portalu radia Polonii 2000. Kazdy sobie może zobaczyć. Czy na przykład Radio Polonii 2000 zamieści naszą relację, czy może Lusia Sliwa zamieści? Nie. Więc nie wymagajcie zbyt wiele. Zresztą chcecie wszystkich wariatów, bardzo proszę, wpuszczam tego zatrzymanego śledczego. Sami chcieliście proszę do mnie nie mieć pretensji.

 17. Panie Andrzeju czy mozna by ten portal zadeklarowac wolnym od piSSuarowej swołoczy w miescie dostatecznie cuchnie tym scierwem tak ze ten fetor niekoniecznie tu musi zatruwac atmosfere.
  To tylko moja skromna sugestia.Pozdrawiam

  • Dlaczego nie wpuszczać tutaj PiSowskich ścierwów? Wpuszczać ich ! Wpuszczać !. Zdecydowana większośc Amerykanów polskiego pochodzenia, nie zdaje sobie sprawy z tego, że w Chicago jest tyle tego ścierwa PiSowskiego. I że to są tacy kryminaliści, idioci i zwykłe moralne kanalie. Ja na przykład nigdy nie słuchałem jakiegoś Ścierwo Mikrofonu, Ptasiego radia itp. Nie cztam szmatławców polonijnych, od czasy gdy raz czytałem przy obiedzie i nastepnie zwymiotowałem, mimo, że obiad był dobry. Bardzo wielu moich znajomych i sąsiadów Amerykanów tak samo postepuje, mimo że znaja język polski. Progress For Poland jest jedynym w miare rzetelnym źródłem informacji o Polsce, to przy okazji niech bedzie tez źródłem informacji o różnych kanaliach, agentach Putina, niebezpiecznych fanatykach , manipulantach i kłamcach, jacy żyja i działają w Chicago wśród ogólnie zdrowej Poloni. Stanisła Lem kiedyś napisał:”Gdyby nie Internet, to bym nie wiedział, ze na świecie jest tylu idiotów”. A ja powiem: Gdyby w “Progressie” nie było wpisów bolszewików z PiSu, to bym nie wiedział, że w Chicago jest wśród Poloni tyle kanali, kryminalistów z PiSu, kłamców i zaburzonych psychicznie fanatyków.

   • To byla tylko sugestia i wcale sie nie upieram ze mam racje ale czytajac ichnie wpisy robi sie niedobrze i chcialoby sie siegnac conajmniej po MG42

    • MG 42, czyli 1500/minute. No nie powiem, bardzo nęconca propozycja. Jedna minuta i w Chicago byłby spokuj

 18. Trudno tu kogokolwiek wyzywać od idiotów. Idiotą się jest i to bardzo proste. PIS-da to zestaw idiotów tyle tylko czy większych albo mniejszych. Cała ta emigracja to jeden wielki zaścianek idiotów. To taka błazenada jebniętych, pojebanych, pierdolniętych, kościelnych, bożków i świętych patriotów. Wsią tutaj cuchnie jak gnojem. Co wy tu chłopy robicie. Zapierdalać do raju a nie poniewierać się jak gówno po Ameryce.

 19. Tak, pan Koch ma rację, w tej słucham sierwomikrfonu, który jest takim pogańskim bożkiem sporej części jebnietej Polonii w Chicago.

 20. KOD Chicago, wobec skostnienia organizacji polonijnych i widocznego oportunizmu ma szansę skupić woół siebie myslącą część Polonii.

  • Ale pleciesz Pan androny, panie Zawistowski. Co to za sromotny pokaz głupoty i zaprzaństwa!

 21. Czy to w Polsce, czy w USA, jezeli Narod wybral sobie prezydenta czy nowy rzad,to powinnismy to uszanowac !! Wiekszosc musi podporzadkowac sie mniejszosci. Za 4 lata beda nastepne wybory i wyborcy znow zadecyduja !!

  • Pani Aniu pisze pani brednie. Zwycięstwo w wyborach nie upoważnia do rozpoczynania rewolucji, ale jedynie do działania w ramach prawa. Wam już tylko zostało kłamstwo, czego pani najlepszym dowodem.

 22. Panie Grzegorzu, niedawno przyjechalam z Polski, to wiem jak to prawo funkcjonowalo, chociazby przez te 8 lat rzadu PO. Mnie na pewno kitu nie wcisniecie. Np. moich ulubionych dziennikarzy z TVP.wszystkich wywalono, a teraz straszny kwik !!!

 23. Pewien karaluch, wredny gość,
  Uparcie lazł po władzę.
  Lecz naród, konsekwentnie dość
  W ryj dawał tej łamadze.

  Więc się karakan w norze skrył
  Słysząc narodu gwizdy
  I zamiast siebie (sprytny był)
  Wziął dwie, posłuszne glizdy.

  Lecz gdy oślizgła para glizd
  Wygrała już wybory,
  Gdy ucichł już narodu gwizd,
  Karakan wypełzł z nory!

  I rządzić zaczął niby car
  A glizdy wielbiąc pana,
  Dziękując mu za władzy dar
  Wspierają karakana.

  Tak więc Narodzie wielki mój
  Robale twoim panem!!
  Dwie glizdy cię zrobiły w ch*j!
  Do spółki z karakanem!

Comments are closed.