100 miliardów więcej – lepsza służba zdrowia

0
294

Trwa kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego. Podczas konwencji Koalicji Europejskiej w Białymstoku Grzegorz Schetyna przedstawił program pozyskania dla Polski 100 miliardów  złotych więcej, niż jest to zrobić w stanie rząd PiS . Zdaniem liderów Koalicji Europejskiej pieniądze te powinny zostać przeznaczone przede wszystkim na poprawę sytuacji w służbie zdrowia, gdzie w czasie rządów PiS doszło do wielkich zaniedbań i regresu.Media informują o fatalnej sytuacji na SOR-ach, wydłużyły się kolejki i czas oczekiwania na wizytę u specjalistów. Bez cienia przesady można mówić, o załamywaniu się systemu publicznej służby zdrowia.

To co zrobił rząd PiS, to ogromny regres w służbie zdrowia.

W nowej propozycji programowej Koalicja pokazuje jak pozyskać te fundusze i jak je najlepiej wykorzystać.

W trakcie konferencji prasowej zapytywano, co pisowska dyplomacja uczyniła w związku ze znacznym zmniejszeniem środków proponowanych Polsce zarówno na politykę rolną, jak i na politykę spójności.

Posłowie PO doprowadzili do zwiększania budżetu. Co w tej sprawie zrobił rząd PiS?

Drastyczna redukcja wynika z polityki rządu PiS. Polityka rządów PiS i Węgier spowodowała zmniejszenie funduszów, dała wygodny pretekst do zrealizowania takich działań.  Czy rząd PiS potrafił pozyskać jakiś sojuszników w tej sprawie? Co zrobił dla podniesienie budżetu?

Posłuchajmy konferencji prasowej na ten temat. To bardzo ważny temat, ukazujący realne szkody, jakie powstały z powodu nieudolnych rządów PiS, i Jarosława Kaczyńskiego.

Foto: Super Express

Wideo: @Platforma News