10 maja 2020, dzień kompromitacji państwa polskiego

0
46


10 maja 2020 roku przejdzie do historii, jako dzień wielkiej kompromitacji państwa polskiego. Po raz pierwszy w polskiej historii, nie odbyły się zarządzone na ten dzień, prezydenckie wybory. Państwowa Komisja Wyborcza, która została pozbawiona wpływu na organizację wyborów, ogłosiła oświadczenie, które budzi wiele wątpliwości prawnych. Komisja, wedle swojej interpretacji prawa daje Marszałek Sejmu 14 dni, na rozpisanie nowych wyborów.

Wszystko co dzieje się w sprawie wyborów porównywano dzisiaj w komentarzach do Mrożka, Barei, Franza Kafki, Orwella. Nieudolność PiS, akty prawne uchwalane w wielkim pośpiechu, klasyczne buble prawnicze doprowadziły Polskę do sytuacji, którą profesor Zoll nazwał katastrofą legislacyjną.

Jestem totalnie wkurzony,gdyż Polska jeszcze do nie dawna uważana była, za regionalnego prymusa.  Politycy PiS roztrwonili dorobek mojego pokolenia, które wywalczyło wolność dla Polski, PiS upodlił Polskę, w stopniu nie mniejszym niż komuniści. PiS na czele z Jarosławem Kaczyńskim doprowadził do sytuacji, w której Polska stała się pośmiewiskiem świata. Kraj stawiany za wzór do naśladowania, w wyniku działań PiS, nie jest już postrzegany jako w pełni demokratyczny. Pokazuje to ostatni ranking „Freedom House”.

W każdym normalnym kraju, po takiej wpadce rząd podałby się do dymisji, Sejm rozwiązałby się, rozpisując nowe wybory. Jeżeli to by nie nastąpiło, to ludzie na ulicy zapędziliby rząd do kryminału. Zwolennicy PiS mają gęby pełne patriotycznego frazesu i banału. Krzyczycie „Bóg Honor i Ojczyzna. Honoru u was za grosz. Ojczyzna zaś jest dojną krową, a Bóg ma dawać alibi dla waszej pisowskiej, zorganizowanej, instytucjonalnej podłości.

To nie jest tak, iż nic się nie stało. Oczekuję, iż ludzie tacy jak wicepremier Jacek Sasin, premier Mateusz Morawiecki i herszt bandy Jarosław Kaczyński w oparciu o paragraf mówiący o sprawstwie kierowniczym, w zorganizowanej grupie przestępczej, odpowie za swoje czyny, także karnie. W ostatnich latach ludzie ci wielokrotnie łamali konstytucję, systematycznie niszczyli instytucje państwa prawa.

Rację ma Kosiniak Kamysz, wskazujący, iż koniecznym będzie powołanie Komisji Prawa i Sprawiedliwości, która zajmie się rozliczeniem pisowskich zbrodni i afer. Czołówka  PiS powinna zostać oskarżona, w takiej polskiej wersji Procesu Norymberskiego. Politycy PiS winni otrzymać zakaz pełnienia funkcji publicznych. Jedyna instytucja państwa do jakiej mogliby się zbliżać, to Prokuratura!

Nie zamierzam wchodzić w rozważania kiedy będą nowe wybory. Najpierw odbyć musi się uczciwa kampania wyborcza,  zmienione musi zostać prawo, przywracające rolę Państwowej Komisji Wyborczej, bez zmiany prawa bez zmiany “sasinowej” ustawy, nie ma mowy o uczciwych wyborach. Bez tego wybory te, nie będą ani równe, ani tajne, ani bezpośrednie, ani. Bez zmiany prawa nie ma mowy o wyborach. To na początek, a potem zobaczymy!

Istnieją prawne możliwości rozwiązania tej sytuacji. Pierwsza to dymisja prezydenta Andrzeja Dudy.  Druga możliwość, to ogłoszenie stany klęski żywiołowej. W Polsce stan ten praktycznie istnieje, PiS tylko nie chce go zalegalizować, gdyż panicznie boi się, że jesienią przegra wybory.  Dlatego kombinuje, aby wybory odbyć jak najszybciej, kiedy jeszcze skutki kryzysy nie dają się tak mocno we znaki. To własny interes polityczny kieruje pisem, a nie dobro Polski , gdy broni się on przed uznaniem oczywistego faktu, że Polska znajduje się w stanie nadzwyczajnym.

W sumie to smutny dzień. To PiS i Jarosław Kaczyński zafundowali nam tę klęskę, ten upadek państwa, które na naszych oczach zaczyna się rozpadać.

Andrzej Jarmakowski

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: