Znane z historii rasistowskie komentarze

4
141


Ja wiem, iż w przypadku tweetów prezydenta Donalda Trumpa nie należy się zbytnio podniecać i poważnie ich traktować i Odzwierciedlają one stan emocji prezydenta, które zazwyczaj znajdują się na wysokim diapazonie. Prezydent dołożył czterem ustawodawczyniom z Partii Demokratycznej; pisząc że Alexandria Ocasio-Cortez z Nowego Jorku, Rashida Tlaib z Michigan, Ilhan Omar z Minnesoty i Ayanna Pressley z Massachusetts, jak im się nie podoba Ameryka powinny wyjechać z Ameryki.  Oczywiście dla mnie oświadczenie Donalda Trumpa jest nie do zaakceptowania. Z tym, że niestety Donald Trump nie powiedział nic nowego. Pokazał, iż prawa człowieka w naszych czasach znaczą coraz mniej, że demokracja znajduje się w odwrocie. Rozmaite rządy, wielu miejscach na świecie chamstwo podnoszą do rangi cnoty. Wiemy o tym od dawna.

Z wielką przykrością stwierdzam, iż Donald Trump powtórzył niemal dokładnie to samo, co słyszałem już wcześniej tyle, że nie po angielsku, ale po polsku.   Stara znajoma,  dawniej działaczka niepodległościowa, prowadząca niegdyś program radiowy w Chicago, powiedziała mi na marginesie dyskusji dotyczącej tekstu prof.  Hartmana w ‘Polityce”, wiesz, jak mu się nie podoba obecna Polska, niech wyjedzie z kraju.

– Wiesz ja uważam, że jak mu się nie podoba niech wyjedzie z kraju przekonywała.

Słynny aktor Daniel Olbrychski, nie ukrywał, iż nie podoba mu się Polska PiS. Jemu też radzono, aby pakował manatki.  Odpowiadając, powiedział, iż to obecnie rządzący, powinni wyjechać z kraju.

Oczywiście wypowiedź Trumpa miała rasistowski charakter, była głęboko niesprawiedliwa, urągała godności kobiet, które wie wiele mogą powiedzieć na temat plag, które trawią nasza planetę. Całym sercem jestem po stronie tych czterech pań.  Nie ma tutaj żadnego znaczenia to, że w kilku sprawach mogę się, z nimi nie zgadzać.

Prawda jest taka, że gdy słyszymy tak głęboko rasistowskie komentarze, czy to prezydenta Trumpa, czy polskich oszołomów, stajemy nieco bezradni. Dlatego trzeba przeciwko takim wypowiedziom protestować.  Nie wolno nam się na nie godzić i przechodzić wobec nich obojętnie. Obojętność wobec nich oznacza to, iż być może obudzimy się jutro, w koszmarnym totalitarnym, świecie.

Nie jestem pacyfistą. Chciałem powiedzieć, iż poważnie traktuję swoją przysięgę, którą składałem otrzymując amerykańskie obywatelstwo. Pytają tam, że będziesz bronił demokracji i konstytucji, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Tak, zgadzam się, jeżeli zajdzie potrzeba obrony wartości, jak Konstytucja należy wystąpić także militarnie.  To tak, gdyby ktoś na poważnie chciał wyrzucać owe ustawodawczynie z USA.  To samo dotyczy wyrzucania z Polski Olbrychskiego, czy Hartmana.

Tak, tak, stwierdzenie Trumpa to nic nowego, ten tok rozumowania znamy z historii, także polskiej historii. Komuniści pozbawili polskiego obywatelstwa generała Andersa, Maczka i innych. W 1968 roku wyrzucono z Polski, Polaków żydowskiego pochodzenia. Przecież stwierdzenie, aby owe cztery ustawodawczynie wracały skąd przybyły, jest dokładnie takim samym tokiem rozumowaniem, którym podążał Władysław Gumułka w 1968 roku. Przykre i przerażające.

I jeszcze jedno Alexandria Ocasio-Cortez urodziła się w Nowym Jorku, gdzie wiec miałaby wracać, po wyjeździe z USA, na Bronx gdzie się urodziła? To już, jak w marcu 1968 roku, przecież wielu Polaków wyrzuconych wówczas z Polski, urodziło się w Polsce! Kryterium selekcji do wyrzucenia z Polski była narodowość i poglądy, na przykład niechęć wobec komuny! Czy teraz poglądy staną się kryterium określającym gdzie komu wolno mieszkać!

Czy tutaj kryterium selekcji jest kolor skóry?  Tego się doczekaliśmy?

Wideo: CNN

Andrzej Jarmakowski

4 Komentarze

 1. Pan Jarmakowski nadal się kompromituje. Dalej uznaje CNN za wiarygodne źródło informacji. Cztery panie z kongresu chcą zniszczyć Amerykę. Chcą likwidacji granic, likwidacji w ICE i komunizmu w USA. Może Trumpa poniosło w “tweetowaniu”, ale znając treść wypowiedzi tych czterech pań, to każdego myślącego człowieka może trafić szlag. Obozy koncentracyjne na południowej granicy USA, otwarty antysemityzm i antyamerykanizm to główne cechy tych pań.
  Zresztą antyamerykańskie komentarze pana Jarmakowskiego już mnie nie dziwią. Od paru lat antyamerykanizm, to główna cecha PfP.

  • Co za denny komentarz ignoranta i kłamcy. Bolszewicka mentalność wciąż żyje. To widać, słychać i czuc, panie dosmucacz.

  • Ten kretyn dosmucacz brzmi jak ruski troll. I to ten z tych najbardziej prymitywnych.

   1. Krytykowanie Izraela nie jest antysemityzmem.
   2. Krytykowanie Trumpa nie jest antyamerykanizmem.
   3. Nikt nie chce likwidacji granic.
   4. Obozy koncentracyje w USA są faktem. A dokładnie są to prywatne obozy koncentracyjne opłacane z pieniędzy federalnych. Obozy nastawione są na zysk. Dlatego tak straszne warunki tam panują.

   Te prywatne obozy wystawiają słone rachunki za swoje usługi. 700 – 800 $ za dzień na jednego więźnia!!!
   Taniej byłoby zakwaterować tych więźniów np. w Mariocie czy w jakimś innym markowym hotelu.

   Zgoda na te prywatne obozy i sowite ich opłacanie – to odpłacenie Trumpa za dotacje do jego kampanii wyborczej w przeszłości i w przyszłosci.

   5. Prawdziwe intencje Trumpa są takie:

   Kto nie kocha Trumpa jest przeciwko Ameryce. Jest zdrajcą.
   Kochaj Trumpa, albo wyjedź.

   Gdy któraś z tych Pań będzie wysławiała Trumpa – będzie OK.

   6. Dokładnie taki sam jad był w PRL-u. Kto nie z Partią – ten jest wrogiem Polski.

   7. Trump jest rasistą, faszystą. Jest najbardziej skorumpowanym urzędnikiem w historii USA.
   Trump i jego rodzina popełniła wiele przestępstw. Trump wygrał dzięki Putinowi i dzięki pomocy UAE, SA i firmie z Izraela, którą rekomendował Netanyahu.

 2. Dosmuczacz jest kłamcą panie te nie chcą abi likwidacji ICE, ani nie chcą zniszczenia Ameryki. Póki co CNN jest wiarygodnym źródłem informacji.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: