Zdecydowana większość Polaków chce odejścia Kaczyńskiego z polityki

0
1135


Polacy chcą odejścia Kaczyńskiego z polityki. 3/4 badanych wysyła go na emeryturę.  Jarosław Kaczyński być może będzie zmuszony do odejścia na polityczną emeryturę. Wiadomo, że prezes Prawa i Sprawiedliwości robił zawsze wszystko dla dobra partii.

Tym razem najlepszym rozwiązaniem może okazać się jego zniknięcie. Takie zdanie wyraża obecnie zdecydowana większość Polaków. Jarosław Kaczyński jest obecny na scenie politycznej od początku zmian ustrojowych. W tym czasie stał się centralną postacią, a jego partia przerodziła się w najważniejsze ugrupowanie kraju. Wielu obserwatorów uważa jednak, że odejście Jarosława Kaczyńskiego zbliża się coraz większymi krokami.

Takiego samego zdania są Polacy, który życzą sobie, aby udał się już na zasłużoną emeryturę polityczną. Krystyna Pawłowicz w szokujących słowach. „Nawet Rosja mówi, że prezesowi i PiS nie dacie rady” Jarosław Kaczyński poza polityką?

Coraz więcej Polaków żąda takiego scenariusza Jarosław Kaczyński osiągnął w polityce wszystko to, do czego dążył. Były premier wyciągnął poważne wnioski z poprzedniej nieudanej kadencji, kiedy władzę sprawował w koalicji z Ligą Polskich Rodzin i Samoobroną. Poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości jest obecnie tak wysokie, jak miało to miejsce podczas wyborów przed ponad trzema laty. Niestety sam Kaczyński nie ma ostatnimi czasy tak dobrych notowań jak jego partia.  (ostatnie sondaże wskazują jednak na spadek poparcia dla PiS, który po raz pierwszy od długiego czasu spadł poniżej 30% – przypis red.)

Już na początku roku Polacy dali o tym znać, kiedy umieścili go w czołówce polityków cieszących się najmniejszym zaufaniem społecznym. Teraz społeczeństwo po raz kolejny pokazało, że polityczny żywot prezesa zdecydowanie dobiega końca. Instytu Badań Pollster przeprowadził sondaż dla Super Expressu, w którym Polacy zostali zapytani o to, czy Jarosław Kaczyński powinien zrezygnować z polityki po zakończeniu obecnej kadencji Sejmu.

Wyniki są druzgocące dla prezesa PiS. Aż 71 procent ankietowanych odpowiedziało twierdząco, a tylko 13 procent stanęło w obronie polityka. 16 procent zapytanych osób nie potrafiło dokonać jednoznacznego wyboru. I FIL Z czego może wynikać aż tak wielka zgodność opinii? O to został zapytany profesor Henryk Domański. – Za odejściem Kaczyńskiego z polityki przemawia jego wiek.

Z mediów wiadomo, że prezes szykuje swojego następcę Mateusza Morawieckiego, co też przemawia za tym wariantem. Stąd głosy za odejściem na emeryturę – skomentował socjolog pracujący w Polskiej Akademii Nauk. Za przejściem Jarosława Kaczyńskiego w stan politycznego spoczynku może również przemawiać jego zdrowie. Prezes Prawa i Sprawiedliwości od dłuższego czasu walczy z licznymi dolegliwościami, które nie do końca pozwalają mu w pełni angażować się w działania partii rządzącej, przynajmniej w świetle kamer. 

Od redakcji: My zgadzamy się z poglądami większości Polaków. Jarosław Kaczyński okazał się mistrzem destrukcji, wielkim szkodnikiem. Uczynił Polsce i narodowi polskiemu wielką krzywdę. Nie wierzymy także w jego rzekomo kryształową uczciwość. Ostatnio ujawnione taśmy obalają mit lidera PiS jako człowieka uczciwego, działającego na rzecz dobra wspólnego.

Trzeba sobie jasno powiedzieć, iż naprawa szkód wyrządzonych przez Kaczyńskiego zajmie długie lata.

Wideo i tekst: @Magazyn życia

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: