Żądamy wstrzymania represji wobec sędziów i prokuratorów

2
424

W parlamencie posłowie opozycji zorganizowali konferencję prasową, w związku z raportem organizacji Justucia dotyczącym tego jak pod rządami Prawa i Sprawiedliwości rozbudowywany jest system represji wobec niepokornych sędziów i prokuratorów. Raport  dotyczy przede wszystkim sędziów, ale posłowie opozycji będą domagać się również, od tak zwanego ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobry pełnej informacji na temat przenosin prokuratorów bez ich zgody. Mówiąc  językiem prokuratorów, opozycja żąda informacji o delegowaniu prokuratorów do innych placówek bez ich zgody.

Przenoszeni, czyli represjonowani są prokuratorzy, którzy nie godzą się na rządy autorytarne, krytykują „dobrą zmianę”, choć termin „dobra zmiana” jest tutaj zupełnie nie na miejscu.

Dzisiaj Prokuratura stała się folwarkiem Zbigniewa Ziobry i Bogdana Święczkowskiego.

Wspomnieć można sprawę prokuratora Witaszki, który nagle przeniesiony został z Rzeszowa do Szczecina i który zmarł w delegacji.

W wydziałach dyscyplinarnych sądów znalazły się mało kompetentne osoby, jeżeli nie podoba im się wyrok, zgodnie, z partyjnym poleceniem, nakładają kary dyscyplinarne, na bardzo doświadczonych sędziów.

Obrona tych sędziów, to obrona sędziowskiej niezależności.

W polskich sądach dzieją się obecnie bardzo złe rzeczy.

Od redakcji dodajmy, iż w mediach amerykańskich ukazują się opracowania, których autorzy wskazują, że Polska w dziedzinie praworządności wróciła do stanu sprzed 1989 roku. Wskazują, że w Polsce zlikwidowany został trójpodział władzy.

Rzadząca obecnie partia stosuje represje wobec niezależnych prokuratorów i sędziów.

Na Zachodzie poza Polską z wielkim smutkiem obserwujemy, jak państwo tworzy parasol ochronny nad politykami PiS powiązanymi z rozmaitymi mafiami przestępczymi, ze zorganizowanym podziemiem przestępczym.Niemal każdy dzień dostarcza przykładów na potwierdzenie tej tezy.Politycy PiS czują się bezkarni, króluje nepotyzm, powszechny jest zabór przez ludzi PiS mienia publicznego.

Wideo: @Platforma News

2 Komentarze

  1. I tego właśnie zabrakło w przemówieniu Schetyny. Nie widzą, czy nie chcą widzieć co dzieje się w wymiarze sprawiedliwości pod rządami PiS-u? Takie konferencje na sejmowym korytarzu – to nie to samo, co oficjalne przemówienie lidera partii opozycyjnej. Populistyczna gadka, że “nie zabierzemy tego, co dał PiS” nie przekona ludzi do głosowania na PO. Przecież przewodniczący PO nie podał żadnych przykładów łamania prawa przez Ziobrę, nie podał przykładu nepotyzmu w PiS, nie wspomniał o aferze na Srebrnej! Z przemówienia wynikało, że będzie jeszcze lepiej pod rządami koalicji. Dobrze powiedział Tusk do Schetyny: Nie chcesz walczyć -to odejdź! Nie można wygrać bijąc pięściami powietrze.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: