Wstyd mi za Polskę

1
192


Premier Mateusz Morawiecki na ostatnim szczycie Unii Europejskiej nie zgodził się na przyjęcia przez Unię nowego celu, do roku 2050 roku, tak zwanej neutralności klimatycznej. Polski premier nie zdaje sobie najwyraźniej z konsekwencji swojego stanowiska. Stanowisko prezentowane przez polski rząd oznacza wojny o wodę, migracje klimatyczne, częste ekstremalne zjawiska klimatyczne, powodujące wielkie straty materialne. 

Trzeba sobie powiedzieć jasno. Polscy politycy w rozumieniu wagi zjawisk klimatycznych, politycy PiS wraz z prezydentem, w szczególności, wygadywali na temat zmian klimatycznych wiele bzdur. Trzeba powiedzieć sobie jedno. Polska jako państwo, ale i jako naród, jest znacznie zapóźniona w stosunku do innych części Europy, gdzie świadomość klimatyczna jest znacznie wyższa. Polska na tle Europy z zapowiedzią budowy dużej elektrowni węglowej jest intelektualną, wielką skamieliną. Decyzje takie winny być rozpatrywane w kategorii zbrodni przeciw ludzkości.Ktoś powie, no dobrze, prezydent Donald Trump. Tylko, że w USA wiele stanów, widząc politykę federalną, postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce i uchwala własne stanowe prawa, zmierzające do ograniczania emisji.Podobnie czynią wielkie amerykańskie  miasta.Do tego dochodzi coraz wyższa świadomość Amerykanów. Widać to w rozpoczynającej się kampanii wyborczej.

W tej chwili, nikt przytomny nie kwestionuje ostatniego alarmistycznego raportu IPCC, co więcej wiele poważnych organizacji skupiających naukowców, przekonuje  o tym, iż zmiany klimatyczne przyspieszają i działać trzeba bardziej zdecydowanie. Nie istnieje żadna międzynarodowa organizacja naukowców, która kwestionowałaby ustalenia w tej dziedzinie. Tutaj nie chodzi o koszty, ale o przetrwanie naszej cywilizacji, a czasu pozostaje coraz mniej. Jesteśmy ostatnim pokoleniem, które ma szanse coś dla klimatu zrobić.  Z tego premier Morawiecki blokując ustalenia szczytu najwyraźniej nie zdaje sobie sprawy.

Stanowisko Polski, jest skrajnie egoistyczne, przede wszystkim głupie. Dlatego wstyd mi za Polskę i Polaków, którzy tolerują taki głupi, rząd, działający w sferze klimaty przeciwko ich własnemu interesowi. To wszystko, co premier Morawiecki mówi o ograniczaniu emisji to jedna wielka ściema i klasyczne kłamstwo, jedno z wielu kłamstw rządu, stworzonego przez Prawo i Sprawiedliwość. Dlatego wstyd mi za Polskę, która wybiera śmierć, zamiast działań na rzecz ograniczenia emisji. Pozytywem jest, że w Polsce rośnie świadomość, dotycząca zmian klimatycznych, proces ten następuje jednak zbyt powoli. W walkę ze zmianami klimatycznymi włączył się ostatnią encykliką papieską, papież Franciszek. Szkoda, iż jego encyklika jest niemal nieznana w Polsce. Może to jednak zapowiedź zmian.

Wideo 1: @Zbyszek G

Wideo 2: ITV News

1 Komentarz

  1. Niepotrzebnie się pan wstydzi, gdyż nie mieszka pan w Polsce i nie ma wpływu na to, co w Starym Kraju się dzieje.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: