Wotum nieufności wobec ministra środowiska Henryka Kowalczyka

0
259


W parlamencie zorganizowano konferencję prasową, podczas której poinformowano o złożeniu wniosku o votum nieufności  wobec ministra ochrony środowiska Henryka Kowalczyka. Działalność ministra, a raczej brak odpowiednich działań doprowadziła  do sytuacji, w której Polsce grozi utrata miliardów euro z funduszy unijnych, które miały być przeznaczone na walkę ze smogiem.

Opozycja liczy, że wniosek może zostać rozpatrzony w ciągu kilku dni, na najbliższym posiedzeniu Sejmu. Wówczas mogłaby się odbyć debata nad wnioskiem, dotycząca walki ze smogiem oraz z ociepleniem klimatu.

W trakcie konferencji posłanka Agnieszka  Pomaska wskazała, iż poważnie zagrożone są unijne środki na walkę ze smogiem. Polska może utracić 35 miliardów złotych. Pomaska przypomniała, że z powodu smogu, zdaniem ekspertów życie traci rocznie około 40 tysięcy Polaków. Utrata tych środków oznacza, że ministrowi Kowalczykowi nie zależy na zdrowiu i życiu Polaków.

35 miliardów złotych jakie Polska może pozyskać na walkę o czyste powietrze dla ministra Kowalczyka winno być priorytetem. Tak niestety nie jest. 40  tysięcy zgonów rocznie każdemu powinno przemówić do wyobraźni i to jest główny powód złożenie tego wniosku.

Zapowiedziano, że podczas najbliższej konwencji programowej Konwencji Programowej, Koalicji Obywatelskiej, już za kilka dni, pokażemy jak dobrze wykorzystać środki na walkę ze smogiem.

Foto: Bankier.pl

Foto: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: