Wisła Kraków w coraz większych tarapatach

0
102

Śledczy sprawdzą, czy zarząd Wisły nie działał na szkodę klubu. Wisła Kraków i jej problemy rozpoczęły się na długo przed grudniem 2018 roku. Pod koniec ubiegłego roku stare władze Wisły szykowały się do przejęcia przez nowych właścicieli. Do transakcji nie doszło, a na światło dzienne wyszły prawdziwe relacje starych władz ze środowiskiem kibicowskim.Wisła Kraków kontrolowana przez służby. Śledczy ustalą czy władze klubu nie naraziły go na straty Z racji, że Wisła pozostaje bez właściciela, PZPN, organizator rozgrywek piłkarskich w kraju, zadecydował o zawieszeniu licencji. Bez niej nie ma możliwości występowania w polskiej Ekstraklasie.  Jak donosi Onet.pl do siedziby TS Wisła Kraków weszła dziś rano policja. Służby pracuj nad zabezpieczeniem dokumentacji klubu.

W toku śledztwa mają wykazać m. in. „czy przekazanie 40 tysięcy złotych przez zarząd Stowarzyszeniu Kibiców Wisły Kraków nie narażało klubu na straty”.Kibolskie układy w tle. Czy sprawa Wisły Kraków zostanie wyjaśniona? Przypomnijmy – pod koniec ubiegłego roku stary zarząd Wisły oczekiwał na transakcję z firmą Alelegą i Noble Capital Partners. Właściciele tej spółki mieli przejąć zarząd nad Wisłą po przelaniu na konto klubu 12 milionów złotych.

Do Sylwestra do takiej transakcji nie doszło. Klubem zarządza więc wciąż Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków, ale już bez władz, które negocjowały z potencjalnym nowym właścicielem. Media spekulują, czy wspomniana firma nie była… podstawionym „słupem”. Więcej miejsca śledczy poświęcą jednak badaniem powiązań władz ze środowiskiem kibiców.  – Od godzin rannych przeprowadzamy akcję zleconą przez prokuraturę na obiektach Wisły Kraków. Ma to na celu zabezpieczenie materiałów związanych ze śledztwem – powiedział rzecznik krakowskiej Policji Sebastian Gleń. : Pracom śledczych będzie przyglądała się cała Polska, nie tylko piłkarska. 

Śledztwo, które prowadzi prokurator Jan Kościsz ma wyjaśnić wszelkie możliwe nieprawidłowości związane z nieudaną próbą sprzedaży piłkarskiej spółki funduszom Alelega i Noble Capital Partner. Sprawa jest bardzo poważna. Coraz częściej w przestrzeni publicznej mówi się o faktycznym przejęciu władz w klubie przez środowisko kibolskie Wisły Kraków. Jeden z jego hersztów, ps. „Misiek” po wyjściu z więzienia doprowadził do realnego przejęcia władzy nad klubem przez radykalnych kibiców.

Od redakcji: Oczywiście stwierdzenie „radykalnych kibiców” jest takim klasycznym idiotyzmem. W praktyce chodzi o kibiców będących częścią zorganizowanej przestępczości. Media informowały o tym, iż w Krakowie klub sportowy kontrolowany był przez środowiska związane ze zorganizowaną przestępczością. Na stadionie razem popijali sobie prokuratorzy, gangsterzy, lokalni politycy. Dla krajowskiej policji temat powiązań mafii z Wisła Kraków był tematem tabu.  Sprawa stała się zbyt głośna, aby dalej można było ją tuszować, stąd pewnie akcja policji.  Dla nas ciekawe są powiązania lokalnej policji i prokuratury z miejscową zorganizowaną przestępczością.

Foto: ultras-tifo.net|

Wideo i tekst: @Nowości24h

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: