Walmart i inne sieci podniosą ceny w związku z wojną handlową

0
113

Sieć sklepów Walmart oficjalnie poinformowała, iż podniesie ceny w związku z nowymi cłami nałożonymi na Chiny przez prezydenta Donalda Trumpa. Ceny wzrosną na towary importowane z Chin, a to powiedzmy sobie szczerze, to znaczna część towarów kupowanych w tej sieci.

Oficer finansowy Walmart Brett Biggs, dodał, że Walmart zawsze czynił wszystko co tylko możliwe, dla utrzymania najniższych cen. Jednak cła wprowadzone na import z Chin zmuszają to podniesienia cen. Briggs nie sprecyzował ile zdrożeją poszczególne towary.

Na przykład w 2017 roku 84% artykułów  związanych z podróżowaniem, czyli walizek toreb podróżnych sprowadzano z Chin. Z Chin sprowadzono 34% sprzętu sportowego sprzedawanego w USA. 94% ubrań jest jest sprowadzonych z Chin. Sprawa nieco inaczej wyglądają w Walmart, a nieco inaczej w Target. Wszędzie jednak jest to znaczny procent.

Jeff Gennette reprezentujący Macy’s potwierdził również, iż jego sieć podniesie ceny, na produkty  importowane z Chin. Macy’s już podniósł ceny na sprzęt AGD importowany z Chin.

Oświadczenia poszczególnych sieci jak Walmart, Target, czy  Macy’s pokazują, iż koszty ceł w całości przerzucone zostaną na konsumentów. Wiele produktów zdrożeje w granicach 25%. Klienci będą bardzo niepocieszeni. Ceny podnoszone będą systematycznie, w miarę wyczerpywania zapasów, zgromadzonych w firmowych magazynach.

Foto: @CBS 17

Foto: Newsmax.com

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: