Tablicy i prawdy o układzie Kaczyńskiego nie da się aresztować

2
401

T

Posłowie Platformy Obywatelskiej zorganizowali dzisiaj w Sejmie konferencję prasową, informując o powrocie tablicy ukazującej „Układ Kaczyńskiego”. Tablica na na polecenie marszałka Sejmu Kuchcińskiego została zarekwirowana przez Straż Marszałkowską. Posłowie PO stwierdzili, iż dzisiaj prawdy nie da się w Polsce aresztować i wyrzucić jej gdzieś pod schody.

Układ Kaczyńskiego ujawniony został w trakcie nagranych rozmów prezesa PiS, występującego w imieniu spółki „Srebrna”. Cała Polska wie, że prezes PiS Jarosław Kaczyński negocjował z austriackim biznesmen budowę wież za miliardy złotych.

Cała Polska słyszała jak Jarosław Kaczyński mówił, że bez wygrania wyborów w Warszawie wieże te nie będą mogły powstać. Dlatego – zapewniali posłowie PO, zrobimy wszystko, aby pokazać opinii publicznej ten układ władzy, który rodził się na naszych oczach.

Jarosław Kaczyński przez wiele lat mówił o „układzie”, jednak przez lata działalności żadnego układu nie znalazł.  To on w oparciu o najważniejszych polityków PiS, spółkę „Srebrna”, stworzył, który obecnie ujawniamy  układ.

W państwie PiS, jak w każdej dyktaturze walczy się z informacjami, z ekspozycjami, które ukazują prawdę o władzy.

Posłowie PO stwierdzali, że nawet są wdzięczni PiS za próbę zaaresztowania tablicy, gdyż dzięki temu będzie się ona znacznie lepiej promowała.

Polacy muszą wiedzieć, iż to Jarosław Kaczyński stworzył układ, zaś ludzie z jego otoczenia poprzez  powiązania ze spółką „Srebrna” mają znaczący wpływ na najważniejsze decyzje podejmowane w Polsce.

Tak jak nie udało się aresztować tablicy, tak nie uda się funkcjonariuszom PiS ukryć prawdy o „Układzie Kaczyńskiego”. Prawda ta nie zostanie przykryta, choćby ludzie PiS byli szefami CBA i innych ważnych rządowych agencji. Prawda o działaniach Jarosława Kaczyńskiego na zapleczu władzy musi zostać ujawniona.

Tablica, którą Kuchciński aresztował, nie jest ekspozycją, jest tablicą informacyjną, informującą o układzie, w sprawie którego państwo nie działa.

Zapraszamy do wysłuchania konferencji prasowej jaka dzisiaj na ten temat zorganizowana została w parlamencie.

opracował AJ

Foto: Polsat News

Wideo: @Platforma News

2 Komentarze

  1. Znowu dzisiaj pisior Suski-Caryca ukradł (przywłaszczenie cudzego mienia nazywamy złodziejstwem!) tablicę hańby Kaczyńskiego.
    PS. Absolwent Pomaturalnego Studium Zawodowego Technik Teatralnych w Warszawie. Przez rok był zatrudniony w Teatrze Wielkim w Warszawie. Następnie do początku lat 90. pracował w zakładzie rzemieślniczym. Od 1993 do 1996 kierował Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Tarczynie. W latach 1997–1999 był dyrektorem filii biura poselskiego Jarosława Kaczyńskiego w Radomiu, następnie pracował w spółce akcyjnej „Srebrna”. 19 grudnia 2017 premier Mateusz Morawiecki powołał go na szefa Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów w randze sekretarza stanu w KPRM

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: